Литовські підприємці приїхали до Києва шукати перспективні інвестпроекти

опубліковано 3 лип. 2013 р., 23:47 Столичний діловий портал
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов зустрівся з делегацією литовських ділових кіл у рамках візиту до Києва бізнес-місії Торгово-промислової палати Вільнюса, приуроченої до початку головування Литви у Раді Європейського союзу.

Обговорити перспективи співпраці між Києвом та Вільнюсом приїхали керівники підприємств та представники вищих навчальних закладів. Очолив бізнес-місію президент Вільнюської Торгово-Промислової палати Вацловас Контраускас.

«З литовськими колегами у нас давно склалися гарні взаємовідносини і наша співпраця не лише стабільна, а й дуже перспективна. Це стосується, в першу чергу, торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, а також співпраці в культурній та туристичній галузях. Позитивним є той факт, що наразі встановлено прямий контакт між українськими та литовськими бізнес-колами і ми маємо можливість представити свої проекти для спільної реалізації», – зауважив під час зустрічі Олександр Попов. Так, ознайомитись із київськими інвестиційними проектами керівники литовських підприємств та компаній мали змогу під час українсько-литовського бізнес-форуму, який відбувся 3 липня у приміщенні Київської Торгово-Промислової палати.

Олександр Попов зазначив, що найбільш перспективною вважає співпрацю Києва та Вільнюса у туристичній галузі та інноваційній сфері. Щодо останньої – очільник КМДА запропонував литовським підприємцям звернути увагу на два масштабних проекти – створення Технопарку у Деснянському районі та інноваційного парку Bionic Hill, що споруджуватиметься за аналогом Кремнієвої долини. Ці проекти є важливими для київської влади, адже їх реалізаціє дозволить не лише створити нові робочі місця та залучити іноземні інвестиції, а й виконати завдань Президента України, сформувавши комфортні умови для розвитку вітчизняного малого і середнього бізнесу.

У свою чергу представники литовської бізнес-місії розповіли про досвід організації тристоронньої співпраці між Вільнюської Торгово-Промислової палатою, підприємствами та університетами. Така співпраця, за словами Вацловаса Контраускаса, також дозволяє ефективно організувати підтримку малого та середнього бізнесу.

«Щороку наші країни стають ще більш цікавими одна одній. Литовські підприємці приїхали до Києва, аби розглянути перспективу реалізації спільних проектів, у першу чергу – інноваційних. Ми готові поділитися своїм досвідом в організації співпраці вищих навчальних закладів з підприємствами та Торгово-Промисловою палатою і будемо раді реалізувати подібний проект вже на міжнародному рівні в партнерстві з Києвом», – підкреслив президент Вільнюської Торгово-Промислової палати.

Також учасники зустрічі обговорили і питання культурного обміну. Зокрема, Олександр Попов розповів, що вже цієї суботи, 6 липня, на Андріївському узвозі буде відкрито меморіальний знак у пам’ять про Литовський замок, який розміщувався на Замковій горі у XIV-XVI століттях.

Нагадаємо, що  ініціатором встановлення пам’ятного знаку виступив Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас. На його думку така пам’ятка буде особливо цікавою для туристів з Європи та особливо з Литви.

Comments