Корпорація Порошенка вирішила повернути україномовні написи на товарах в Україні

опубліковано 26 лист. 2012 р., 02:22 Столичний діловий портал   [ оновлено 26 лист. 2012 р., 02:23 ]
Рада директорів кондитерської корпорації Roshen підтримала аргументи її акціонера, міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка про те, що написи на продукції компанії, що продається в Україні, повинні бути державною мовою.

“Це так само важливо, як і те, що в Україні має бути одна державна мова – українська. Це моя позиція: вона була, є і буде незмінною”, – написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook у неділю.

П.Порошенко підкреслив, що у нього є правило – не втручатися в діяльність компаній, акціонером яких він є.

“Це стосується і “Кореспондента”, і “5 каналу”, і Roshen”, – додав він.

При цьому П.Порошенко вважає, що сьогодні Roshen – це не просто бізнес, а один із брендів України в світі.

“Питання, що стосуються мови, суверенітету і територіальної цілісності – це державні питання. Тому я ініціював обговорення цієї теми на Раді директорів корпорації Roshen, в результаті якого мої аргументи були сприйняті: українські товари на українському ринку повинні бути українською мовою”, – заявив він.

Як повідомлялося, в останні дні в соціальних мережах виникла бурхлива дискусія через те, що корпорація Roshen змінила україномовні написи на своїх цукерках на російськомовні. Президент Roshen В’ячеслав Москалевський пояснив такий вчинок компанії необхідністю виживати.

Голова компанії відзначив, що зміна мови етикеток сталася ще в травні, тому його дивує подібний ажіотаж навколо цього питання саме зараз. В.Москалевський також повідомив, що переклад україномовних написів на російську мову викликаний тим, що вироби компанії продаються як в Україні, так і в РФ, тому була вибрана мова, зрозуміла в обох країнах.

Корпорація Roshen включає в себе Київську, Маріупольську (Донецька обл.), Кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, масломолочний комбінат “Бершадьмолоко”, Літинський племзавод (обидва – Вінницька обл.), а також Липецьку фабрику “Рошен” (РФ) і Клайпедську кондитерську фабрику (Литва).

Корпорація виробляє до 200 видів кондитерських виробів: шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети і торти. Загальний обсяг виробництва її продукції досягає 410 тис. тонн на рік.

9 листопада Антимонопольний комітет України дозволив Roshen придбати контроль над кондитерською фабрикою Bonbonetti Choco (Угорщина).

Comments