Київ зробив Москві інвестиційні пропозиції

опубліковано 13 вер. 2012 р., 00:25 Столичний діловий портал
Київ знаходиться на перших сходинках за рівнем розвитку інфраструктури, охорони здоров’я і освіти, розвитку технологій. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко на конференції «Москва – Київ: нові горизонти інвестиційного співробітництва».

Він наголосив, що сьогодні Київ є ключовим центром економічної активності в Україні, фінансовим та інвестиційним центром. Зокрема, економіка столиці забезпечує близько 20% ВРП України, а загальний обсяг іноземних інвестицій у Київ формує майже 50% інвестицій в економіку держави, і темпи їхнього залучення постійно збільшуються.

«У минулому році місто отримало 3,5 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій. Крім того, у столиці зосереджено більше 60% активів фінансового сектора України, а економічне зростання регіону, розвиток ринкової та фінансової інфраструктури, людських ресурсів та ділової активності забезпечують Києву високі рейтинги серед інших регіонів України», – наголосив Руслан Крамаренко.

Він нагадав, що задля того, аби Київ зміг домогтися таких показників розвитку, які мають інші європейські міста, була розроблена Стратегія розвитку до 2025 року. Документ включає в себе стратегічне бачення майбутнього столиці та план дій, який дозволить його втілити в життя.

«Робочі групи працюють як над стратегічними завданнями, так і над швидкими перемогами. Ми виставили на інвестконкурс облаштування всіх підземних переходів міста. Влітку ми провели конкурс зі встановлення мережі туристичних інформаційних центрів. Ці центри вже працюють. Наразі визначені інвестори для будівництва інфраструктури рухомого мобільного зв'язку в Київському метрополітені, завершується підготовка проекту будівництва Wi-Fi-мережі в метрополітені. Найближчим часом буде визначено інвестора для установки зупинкових комплексів та атракціону «Колесо огляду» поруч з Музеєм води», – заявив заступник голови КМДА.

При цьому він зазначив, що загальна орієнтовна вартість пріоритетних проектів міста складає більше $ 10 млрд. Серед пріоритетних проектів столиці він визначив будівництво міжнародного ділового району «Київ-Сіті, будівництво четвертої лінії метрополітену, модернізацію систем водопостачання і водовідведення, створення першого інноваційного парку в столиці України «BIONIC HILL» та будівництво паркінгів.

КМДА

Comments