Київ своєчасно погасить зовнішній борг – Р.Крамаренко

опубліковано 31 жовт. 2012 р., 04:44 Столичний діловий портал   [ оновлено 31 жовт. 2012 р., 04:46 ]

Київ зможе залучити достатню суму коштів, щоб своєчасно погасити зовнішню позику в сумі 250 млн доларів. Про це  повідомили у прес-службі заступника голови КМДА Руслана Крамаренко.

Р.Крамаренко висловився з приводу можливості перегляду рейтингу Києва.

"Я б сказав що це  - реакція на висловлювання різного народу в період передвиборної кампанії, тому що депутати опозиційні і провладні використовували висловлювання, що Київ банкрут, грошей немає. Ми таку ж ситуацію спостерігали в минулому році, коли погашали 200 млн доларів. У нас процедура вся запущена і ми з цього приводу не переживаємо. Ми закриємо всі в терміни, у нас термін погашення - 26 листопада ", - сказав Р.Крамаренко.

Він нагадав, що місто для своєчасного погашення євробондів на  250 млн доларів  має домовленості з урядом і Нацбанком.

"У нас зараз випущені облігації на 3,2 млрд грн. І у нас спочатку було проговорено і з урядом і з Національним банком. Просто зараз немає сенсу отоварювати облігації, щоб ці гроші лежали на рахунках, і купувати валюту. 250 млн доларів - їх потрібно купувати. Ми з наступного тижня почнемо партіями отоварювати облігації і купувати валюту", - повідомив Р.Крамаренко.

Р.Крамаренко  також зазначив, що Київ для погашення залишилися євробондів на  550 млн доларів планує провести оптимізацію валютної заборгованості.

"У нас зараз є єврооблігації всього на 800 млн доларів, ми 250 млн погасимо і 550 млн у нас залишиться. Ми по них платимо від 8% до 9,275% річних. Випускати валюту зараз немає сенсу. Ми хочемо зараз загаситися, а потім вийти і сказати , що ми хочемо поміняти ці облігації трьох-п'ятирічної на десятирічні.

Ми плануємо погасити ці  250 млн доларів, випустити гривню, а потім навесні хочемо виходити з перепакування того пакету валюти, який у нас залишиться. Навесні плануємо оптимізувати валютну заборгованість шляхом випуску більш тривалих облігацій і зменшення процентних ставок. Ми вважаємо, що більше 9% по валюті Київ платити не буде ", - додав Р.Крамаренко.
 

Джерело:  УНН

Comments