Київ став одним з лідерів у Східній Європі за кількістю споруджуваних ТЦ

опубліковано 6 груд. 2012 р., 01:40 Столичний діловий портал
Основними містами, у яких до кінця третього кварталу нинішнього року будувалася найбільша кількість торгових центрів стали Москва (1 034 850 кв. м) та Київ (354 тисячі кв.м), повідомляється в дослідженні ринку нерухомості від міжнародної консалтингової компанії Colliers International.

Як повідомили Корреспондент.biz у компанії, аналіз активності гравців ринку торговельної нерухомості проводився у ключових містах Східної Європи - Москві, Санкт-Петербурзі, Варшаві, Будапешті, Празі, Києві, Бухаресті, Братиславі, Загребі, Софії, Белграді, Тірані та Афінах. Так, обсяг пропозиції високоякісних торгових площ у Східній Європі до кінця третього кварталу поточного року склав 15,41 млн кв. м. Таким чином, від 2009 до 2012 року загальна пропозиція зросла майже у три рази.

Обсяг площ у торгових центрах, які зараз активно споруджуються, у третьому кварталі поточного року впав на 255,8 тис. кв. м порівняно із другим кварталом. Обсяг площ на стадії активного будівництва у 13 найбільших містах Східної Європи склав близько 2 млн кв. м (орендована торгова площа). Це зумовить активну появу нових площ на ринках Східної Європи у найближчі роки, що підніме загальну пропозицію торгової нерухомості в регіоні більше ніж на 13%.

Крім Києва та Москви, активність також висока на ринку Софії, де на стадії будівництва перебувають 207 тис. кв. м. торгових площ. За останні три роки столиця Болгарії продемонструвала найвищу динаміку зростання обсягів будівництва.

Варто зазначити, що на початок листопада поточного року найбільше забезпечені торговими площами на 1000 осіб населення Загреб (1710 кв. м), Братислава (1063 кв. м) та Софія (915 кв. м). Найменшу забезпеченість у даному регіоні демонструють Афіни (64 кв. м), Белград (148 кв. м), Москва (258 кв. м) та Київ (258 кв. м).

Раніше повідомлялося, що в Києві на продаж виставлено кілька знакових об'єктів комерційної нерухомості, розташованих у центральній частині столиці, зокрема, бізнес-центр Поділ Плаза і торговий комплекс Глобус, причому очікується, що операція з продажу хоча б одного з них буде завершена до кінця поточного року.

Comments