Київ став єдиним з українських міст у рейтингу процвітання ООН

опубліковано 26 жовт. 2012 р., 05:14 Столичний діловий портал

Сьогодні, 26 жовтня, ООН опублікувала звіт State of the World `s Cities 2012/2013. При цьому в рейтинг процвітання Prosperity of Cities потрапила столиця України.

Київ з індексом процвітання, який оцінюється від 0 до 1, отримав 0.781 бала і посів 34-у сходинку. Бал рахувався на підставі чотирьох показників - продуктивності, якості життя, інфраструктури і зовнішнього середовища.


Корреспондент.biz via Google Charts

На першому місці опинилася Відень (0.936) на другому - Нью-Йорк (0.934), на третьому - Торонто (0.934). Лондон (0.934) і Стокгольм (0.934) посіли, відповідно, четверте та п'яте місця. У першу десятку також увійшли Гельсінкі, Дублін, Осло, Париж і Токіо.

Варто зазначити, що перед Києвом розмістилися такі міста як Алмати, Шанхай, Бухарест, Мехіко, Анкара, Амман і Бангкок. Після Києва в рейтингу йде Ханой і Єреван. Москва зайняла 25-е місце з показником 0.870, у Варшава - 19-те (0.901).


Корреспондент.biz via Google Charts


Нагадаємо, що в цьому ж звіті ООН опублікований рейтинг міст, що найшвидше розвиваються і зникають. У списку міст, що швидко зникають, опинилися п'ять українських міст: Одеса, Харків, Запоріжжя, Донецьк і Дніпропетровськ (1 місце в рейтингу). Дослідники вважають, що через 13 років Дніпропетровськ втратить майже 17% населення, а разом з цим і статус мільйонника.

Крім того, серед міст, що вмирають, опинилися старовинні європейські міста: Рим, Мілан, Турін, Прага, Бухарест, Будапешт, а також столиця Південної Кореї - Сеул, кубинська Гавана і столиця Ліберії Монровія. Список міст, що найактивніше розвиваються, очолили китайські Пунін, Фошань і Цзіньцзян.


Comments