Київські підприємства виробляють високоякісну конкурентоспроможну продукцію

опубліковано 13 лип. 2013 р., 23:45 Столичний діловий портал
Продукція багатьох столичних виробників на сьогодні відповідає всім критеріями європейських стандартів. Але кияни частіше користуються товарами та послугами не столичних виробників. Як вплинути на ситуацію та допомогти київським підприємствам бути гідно представленими на ринку товарів та послуг обговорювали на засіданні робочої групи з питань надання консультацій щодо технічних, якісних та кількісних характеристик товарів і послуг, які плануються для закупівлі за кошти бюджету міста Києва під головуванням директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Людмили Денисюк.

За її словами, головне що може і мусить зробити київська влада, – це вплинути на обсяг державних закупівель у київських підприємств головними розпорядниками державних коштів. Це метрополітен, наука, освіта, дороги, будівництво. Кожен рік для цього їм надається 7-8 мільярдів гривень. Але сьогодні рівень закупівель не перевищує 10%.

«Питання тендерів є дуже болючим та проблемним, але негайним для вирішення. Разом з головою КМДА ми побували на 17 столичних підприємствах. І мушу вас запевнити, що у нас є дуже багато виробників високоякісної продукції. Але, чомусь, деякі розпорядники бюджетних коштів все ще купують асфальт в Броварах, а ліфти обслуговує фірма з Черкаської області. Чому так відбувається? Звичайно, основну роль відіграє ціна та якість продукції. Але часом столичні виробники просто були не в курсі щодо проведення державних закупівель. Ще одним прикрим фактором є, нажаль, випадки нечесного лобіювання інтересів того чи іншого учасника тендеру розпорядником коштів. З цим явищем ми активно боремося і унеможливлюємо «проштовхування» чиїхось інтересів», – зазначила Людмила Денисюк.

Питання поінформованості виробників щодо графіку закупівель, за словами директора Департаменту, вже вирішено. На сьогодні, районні в місті Києві державні адміністрації справно та заздалегідь сповіщають підприємства про проведення тендеру. Гірше справи йдуть із зворотним зв’язком. Часом виробники виявляють дуже мало ініціативи у захисті своїх товарів, чи взагалі ігнорують тендер.

«Завдання влади – створити належні умови для чесного та прозорого проведення державних закупівель. А також забезпечити участь в них місцевих підприємств. Це питання на моєму особистому контролі. Але я також закликаю столичних виробників виявляти більш активну позицію та брати участь у тендерах», – наголосила Людмила Денисюк.

Comments