Київська влада сприятиме бізнесу у створенні якісного туристичного продукту

опубліковано 3 лип. 2013 р., 23:53 Столичний діловий портал
Туристичний бізнес має стати одним із пріоритетних напрямків розвитку економіки міста. Для цього необхідно, аби і влада, і представники туристичної галузі зробили зустрічні кроки задля плідної систематичної співпраці. Таку думку висловив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов під час засідання круглого столу з теми: «Стан та перспективи розвитку туристичного бізнесу столиці».

Очільник КМДА розповів, що на сьогоднішній день стратегічною метою розвитку туристичної галузі є створення конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках туристичного продукту, а також розширення внутрішнього та збільшення обсягів в’їзного туризму. Зокрема, столична влада чимало уваги приділяє розвитку спортивного та подієвого туризму, у зв’язку з чим значно активізувалося обговорення теми створення образу «Києва культурного» та «Києва фестивального». Крім того, на думку Олександра Попова, перспективним для Києва є розвиток паломницького туризму.

 «Цього року заплановано декілька масштабних заходів, які будуть цікаві туристам. Говорячи про спортивний туризм, варто відзначити, що вже у серпні відбудеться два масштабних заходи – Чемпіонату Європи з баскетболу серед юніорів у віці до 16 років та Чемпіонат світу з художньої гімнастики. Не менш важлива подія – це святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. З цієї нагоди ми очікуємо і на велику кількість офіційних делегацій, і на паломників», – розповів голова Київської міськдержадміністрації.

Однак, для ефективного розвитку туристичної галузі недостатньо просто спонукати туристів приїхати до Києва – необхідно створити комфортні умови для їхнього перебування в місті, організувати дозвілля, зробити туристичний продукт якісним та доступним. Допоможе у цьому питанні створення нових пішохідних маршрутів, інформаційних ресурсів, які б розповідали про Київ, впровадження програм лояльності для туристів, тощо. Над цими проектами міська влада працюватиме разом з туристичними операторами, готельєрами, перевізниками та іншими представниками туристичного сектору столиці.

«Нам потрібно використовувати весь туристичний потенціал Києва, і підприємцям є де застосувати свої таланти та можливості», – заявив Олександр Попов та додав, що міська влада має намір всебічно підтримувати підприємців, які працюють у галузі туризму, а також у суміжних областях, і постійно шукає оптимальні форми взаємодії з ними.

За словами очільника КМДА, розвиток туризму підвищить прибутковість і інших секторів міської економіки: транспорту, торгівлі, тощо.

«У Програмі Президента «Україна для людей» та Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки особливий акцент зроблено на створення кращих умов для роботи малого і середнього бізнесу. Сьогодні у Києві 93,2% підприємств, які працюють у сфері надання послуг з тимчасового проживання та організації харчування, – малі підприємства. Від того, як вони працюють, багато в чому залежить туристична привабливість міста. Тому завдання міської влади – створити умови, в яких бізнес зможе зосередитися на наданні якісних послуг. Високоякісний сервіс у результаті стане тим додатковим плюсом, який привабить до Києва туристів», – зазначив Олександр Попов.

Зі свого боку представники туристичного бізнесу столиці, що брали участь у круглому столі, озвучили проблемні питання галузі та запропонували шляхи і можливості співпраці з владою. Зокрема, Олександр Попов підтримав ідею створити координаційну раду, до якої б увійшли представники всіх зацікавлених сторін, з метою ефективного формування стратегії розвитку туризму в столиці та створення позитивного іміджу Києва за межами країни.

Comments