Київрада розподілила мільярд гривень

опубліковано 3 лист. 2012 р., 02:02 Столичний діловий портал   [ оновлено 3 лист. 2012 р., 02:03 ]

Кошти спрямують на будівництво метро, Подільського мосту та реконструкцію Поштової площі

Учора в Київраді після місячної перерви відбулася досить продуктивна сесія — розглянуто більше трьохсот питань. Депутати внесли зміни до бюджетних документів міста, знову стали на захист Біличанського лісу, затвердили та внесли зміни до кількох міських цільових програм.

Бюджетні корективи

За рахунок субвенцій та дотацій із держбюджету столиця збільшить доходи та видатки загального фонду. Відповідні зміни до бюджетних документів міста вчора затвердили депутати Київради.

Зокрема 50 млн грн спрямують на компенсацію за пільговий проїзд, 64 млн грн — на оплату праці бюджетникам, 36,8 млн грн витратять на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Ще 2,4 млн грн місто отримає на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для осіб із гіпертонічною хворобою; 1,5 млн грн витратять на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів.

Крім того, Київ отримав із держбюджету мільярд грн на розвиток інфраструктури. Про це повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. За його словами, постановами Кабінету міністрів України обсяги асигнувань збільшені на загальну суму 1 065,9 млн грн.

“Ми отримали 830 мільйонів гривень на будівництво Подільського мостового переходу та 150 мільйонів гривень — на будівництво метро до Одеської площі. 80 мільйонів гривень буде спрямовано на реконструкцію Поштової площі та ще 30 мільйонів підуть на фінансування робіт, що проводились під час реконструкції швидкісного трамвая на житловому масиві Троєщина. Також буде здійснений перерозподіл субвенції на реконструкцію та ремонт доріг комунальної форми власності. Ще 1 мільйон гривень спрямуємо на виплату компенсації для здешевлення вартості будівництва житла”,— пояснив Руслан Крамаренко.

Більшістю голосів Київрада також підтримала проект рішення “Про здійснення у 2012 році внутрішнього запозичення до бюджету міста Києва”. Згідно з документом, буде залучено до 2 млрд грн на 3 роки під 15,25 % річних. Погашення боргу відбудеться не пізніше 30 грудня 2015 року. Сплата відсотків здійснюватиметься піврічними платежами. Мета цього запозичення — погашення заборгованості за вексельними розрахунками, проведеними згідно з постановою уряду “Про проведення вексельних розрахунків з відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію”.

Затверджено енергетичний план

Окрім того, народні обранці затвердили “Міський енергетичний план Києва на 2012-2016 роки”. За відповідний проект рішення проголосувало 83 депутати. Документ розроблений згідно із загальноєвропейською методикою та “Угодою мерів”, що торік була підписана головою КМДА.

“Енергетичний план столиці спрямований на реалізацію двох задекларованих стратегічних ініціатив “Стратегії розвитку Києва до 2025 року”, що стосуються модернізації інженерної інфраструктури та підвищення енергоефективності міста”,— йдеться в документі.

Як раніше зазначав голова КМДА Олександр Попов, це перший план комплексної модернізації системи централізованого теплопостачання Києва. “Нова стратегія енергетичної перебудови міста розрахована на 15 років і має на меті побудувати ощадливу та зелену сучасну енергетику і теплі будівлі для життя у 21-му столітті. Міський енергетичний план — перший етап цієї стратегії. До 2016 року ми плануємо здійснити термомодернізацію житлових масивів “Теремки”, “Виноградар” та “Мінський”. Це дозволить знизити потребу будинків у тепловій енергії більш ніж на 60 % та подовжити їхню експлуатацію ще на 50 років. Ці споруди отримають нове обличчя, гідне для нового століття, для життя наших дітей та онуків”,— сказав Олександр Попов.

За словами першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, затвердження цього рішення сприятиме підвищенню рівня енергоефективності в бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві, паливно-енергетичному комплексі столиці. “Міський енергетичний план надзвичайно важливий для Києва, адже це дозволить залучати інвестиції в енергозбереження. Суть підписання угоди європейських мерів полягає в тому, щоб до 2020 року ми скоротили на 20 % викиди парникових газів в атмосферу”, — зазначив перший заступник голови КМДА.

Відповідаючи на питання “Хрещатика”, хто ж інвестуватиме в українське енергозбереження, Олександр Мазурчак сказав: “У першу чергу ми плануємо залучати грантові гроші — ті, які виділяють американські агенції. Це також може бути залучення коштів довготермінових кредитів Світового банку, а також за програмами Євросоюзу, але для цього потрібно мати документи, які вже гармонізовані з європейськими нормами — тепер ми їх маємо”.

Як прописано у проекті рішення, реалізація заходів “Міського енергетичного плану Києва” дозволить підвищити енергетичну та екологічну безпеку столиці, збільшити частку відновлювальних джерел у балансі генерації теплової енергії, а також сприяти скороченню витрат бюджетних коштів на оплату спожитих енергоносіїв за рахунок зменшення споживання енергетичних ресурсів закладами та установами бюджетної сфери.

Депутати затвердили цільові програми

Знаково, що Київрада підтримала одразу кілька міських цільових програм. Документи стосуються зайнятості городян, розвитку внутрішнього туризму та присвоєння нагород.
Що стосується “туристичної” програми, то її основною метою є перетворення туризму в одну з найбільш прибуткових галузей економіки Києва, яка забезпечить значний внесок у соціально-економічний розвиток міста. Програма розрахована до 2015 року, на її реалізацію планують витратити більше 2,5 млрд грн.

“Найголовніше те, що ми хочемо консолідувати готелі, туристичні фірми на розвиток міста. Це можуть бути різні події, які зацікавлять туристів. Однією з проблем є недовантаженість готелів, тому зараз ми готуємо акцію “Вікенд у Києві за півціни”. Суть полягає у зниженні закладами вартості номерів на вихідні, щоб дати можливість туристам відвідати Київ і витратити при цьому менше коштів. Багато готелів уже погодилися на це. Ми ставимо перед собою завдання збільшити кількість туристів протягом двох років до 3 мільйонів”, — повідомив Олександр Мазурчак.

Захист Біличанського лісу

Київрада просить Президента, Верховну Раду та Генерального прокурора не допустити зменшення території Києва. Про це повідомив голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль. “Загрозу територіальній цілісності столиці становить селище Коцюбинське, котре усіма правдами й неправдами намагається привласнити собі майже 4 тисячі гектарів київського лісу”, — сказав депутат.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва визнав не чинним рішення Київради про відмову погоджувати розширення меж Коцюбинського за рахунок території столиці. На переконання депутата, врятувати Біличанський ліс від вирубок допоможе надання йому природоохоронного статусу національного природного парку.

У той же час депутати проголосували за створення трьох нових скверів у Києві. Зокрема відповідний статус отримала ділянка на перетині просп. Генерала Ватутіна та бульвару Перова у Дніпровському районі загальною площею 0,57 га. Також буде створено сквер на перетині вул. Львівської та Верховинної у Святошинському районі площею 0,4 га. Та ще один розміститься на перетині просп. Курбаса та вул. Корольова — площею 1,22 га

Хрещатик

Comments