Київрада погодила проект землеустрою щодо встановлення та зміни межі Києва

опубліковано 28 лют. 2013 р., 23:30 Столичний діловий портал   [ оновлено 28 лют. 2013 р., 23:31 ]
Депутати Київської міської ради підтримали проект землеустрою, яким передбачається встановлення та зміна межі міста Києва. Так, відповідно до тексту даного рішення передбачено збільшити територію столиці за рахунок включення в межі міста 2075,7 га земель Київської області, у тому числі:
  • 6,9 га, що знаходяться у віданні Лісниківської сільської ради Києво-Святошинського району,
  • 0,5 га – Чабанівської селищної ради Києво-Сваятошинського району,
  • 1,60 га – Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району,
  • 2,7 га – Ірпінської міської ради,
  • 904,7 га – Вишгородської міської ради,
  • 17,0 га – Броварської міської ради,
  • 56,9 га – Княжицької сільської ради Броварського району,
  • 998,4 га – Гнідинської сільської ради Бориспільського району та селища Коцюбинське Ірпінської міської ради Київської області, територія якого складає 87,0 га.

Водночас рішення передбачає передачу до складу територій Київської області 659,3 гектара земель. Зокрема, у відання Хотівської сільської ради Києво-Святошинського району відійде 0,5 га, Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району – 20,6 га, Ірпінської міської ради – 0,6 га, Гостомельської селищної ради Києво-Святошинського району – 1,2 га, Горенської сільської ради – 1,7 га, Вишгородської міської ради – 41,7 га, Пухівської сільської ради Броварського району – 2,8 га, Гнідинської сільської ради Бориспільського району – 153,0 га, Вишеньківської сільської ради Бориспільського району – 46,0 га, Козинської селищної ради Обухівського району – 390,3 га.

«Востаннє межі Києва були встановлені ще в 60-х роках минулого століття. Протягом цього часу відбулися значні зміни, зокрема, Києву передали Бортничі, Жуляни та інші території. Це призводить до певних непорозумінь між областю та містом під час продажу земельних ділянок. Тож основна мета проекту – це встановлення нової межі міста, що дозволить впорядкувати земельні питання і не допустити розпродаж столичних ділянок сільськими та селищними радами», – розповів директор Департаменту земельних ресурсів Віктор Петрук.

Крім того, як повідомляв перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, погоджений депутатами проект землеустрою допоможе зберегти близько 4 гектарів Біличанського лісу. При цьому селище Коцюбинське залишається окремим населеним пунктом.

Відповідно до рішення Київській міській державній адміністрації доручено направити затверджений проект землеустрою до Київської обласної ради та Київської обласної державної адміністрації для його погодження.

Також КМДА має забезпечити подання до Верховної Ради України про встановлення зовнішньої межі Києва і затвердження території загальною площею 84974,4 га та внесення змін до розмірів територій Київської області, зменшивши територію Броварського району на 70,2 га, Бориспільського району на 799,4 га, Вишгородського району на 863,0 га, Ірпінського – на 87,9 га та збільшивши територію Києво-Святошинського району на 13,8 га і Обухівського району на 390,3 га.

Comments