Київ презентував концепцію розвитку ІТ-кластеру

опубліковано 13 лист. 2012 р., 02:40 Столичний діловий портал
У середньому з тисячі стартапів тільки один стає проектом світового рівня. Тож завданням міської влади – створити умови, щоб у Києві реалізовувалися десятки тисяч таких проектів. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу «Made in Kyiv: Від аутсорсингу до власного продукту», що проводився у рамках інноваційного форуму «Kyiv City Open Doors».

Він окреслив три складові стимулювання цього процесу. По-перше, це наявність великої кількості технологічно орієнтованих студентів. Адже відомі у всьому світі кластери створювалися аналогічним чином, наприклад, Силіконова долина навколо Стенфордського університету. По-друге, наявність венчурного капіталу: бізнес-ангели, венчурні фонди, інфраструктура з вибудовування зв'язків між венчурним капіталістом і інноваційним підприємцем. І по-третє, саме інноваційне середовище.

«Я ставлю собі за мету побудову у Києві ефективної екосистеми для ІТ, яка дасть поштовх для створення на території України глобальних проектів. Стартап може виглядати дуже привабливо, але не дати вибухового зростання – ми не можемо знати заздалегідь, який буде успішним. Але ми можемо створювати для них живильне середовище. На початковому етапі нам потрібен центр, де молоді, котра побажала реалізовуватися у сфері IT та програмування, було б цікаво. Для цього повинні проводитися конференції, конкурси, візити запрошених зірок і їхні лекції, якісь експериментальні проекти. Таким майданчиком буде інноваційний форум «Kyiv City Open Doors», який готовий бути платформою для освітніх проектів та мережі центрів підприємництва у технічних вузах. Після цього стартаперів можуть «підхоплювати» бізнес-інкубатори та акселератори, яких вже немало в Україні. Крім того, треба забезпечити комфортні місця, доступ до будь-якої технологічної інфраструктури, яка може знадобитися. Ці завдання вирішує інноваційний парк Bionic hill, перша черга якого буде зведена вже у 2014 році. Концепція парку побудована за принципом «працюй – живи – навчайся – відпочивай». Ми сподіваємося, що зможемо поєднати всі ці складові в єдину й працездатну екосистему, у якій братимуть участь успішні компанії, що зацікавлені в цьому з двох причин. Перша – приплив кадрів, а друга – можливість інвестувати свої кошти в якісь успішні проекти», – наголосив Руслан Крамаренко.

Нагажаємо, у круглому столі також взяли участь засновник компаній «Інком» та «Датагруп» Олександр Кардаков, віце-президент інноваційного парку Bionic Hill Віктор Галасюк, представники провідних бізнес-інкубаторів та автори найбільш успішних українських стартапів.
Comments