Київ додатково отримав 1,5 мільярда гривень

опубліковано 4 груд. 2012 р., 01:16 Столичний діловий портал

Цільову субвенцію з держбюджету направлять на відшкодування різниці у тарифах

На минулому тижні Київрада зібралася на позачергове засідання з питання субвенції. Гроші виділено столиці з державної казни для погашення різниці в тарифах. Затверджені зміни до міського бюджету гарантують, що вартість комунальних послуг у Києві підвищуватися не буде.

На позачерговому засіданні Київради у минулу п’ятницю депутати проголосували за збільшення доходів та видатків загального фонду бюджету міста на суму 1 531,472 млн грн з метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.2012 № 1074.

Півтора мільярда, за словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, столиця одержала за рахунок додаткового обсягу субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Всю суму субвенції буде витрачено на покриття різниці у тарифах на теплову енергію.

“У липні ми отримали 3,4 млрд грн, зараз ще 1,5 млрд грн, усього — 4,9 млрд грн. Тобто з усіх коштів, що виділяються державою на ці потреби, Київ отримав майже половину. Кабінет Міністрів відреагував на наш запит і прийняв обґрунтування у необхідності виділення саме такої суми. Це дозволить зберегти тарифи на існуючому рівні і залишити їх одними з найнижчих в Україні та забезпечити стабільну роботу з надання комунальних послуг споживачам”, — зазначив Руслан Крамаренко.

Крім того, депутати підтримали ще одну зміну до рішення “Про бюджет міста Києва на 2012 рік”. Відповідно до неї, розподіл та перерозподіл обсягів трансфертів з державного бюджету у період між сесіями Київради здійснюється за розпорядженням КМДА з наступним внесенням змін до рішення про бюджет міста.

Як пояснив “Хрещатику” голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Роман Ярошенко, це дасть змогу не скликати позачергові сесії Київради і таким чином пришвидшити процес отримання державних коштів до бюджету міста та їх цільовий розподіл. “Державні субвенції — це кошти, які йдуть транзитом. В інше русло їх ніхто не може скерувати, адміністрація може тільки підтвердити це по факту. Раніше цього пункту не було лише тому, що він був відсутній в Бюджетному кодексі. Зараз така можливість прописана у кодексі, тому логічно, і для цього є правові підстави, що дана норма знайшла відображення і в нашому рішенні”, — прокоментував депутат

Comments