Києву бути туристичним центром Європи

опубліковано 6 груд. 2012 р., 00:01 Столичний діловий портал

За прогнозами фахівців, щороку кількість гостей у місті збільшуватиметься на 2,6 мільйона

Столична туристична галузь розвиватиме сім тематичних напрямків, які мають привабити внутрішніх та іноземних туристів. Це — історія козацтва; слов’янська, духовна та культурна спадщина; Дніпро як символ української землі; ділові осередки та центри розваг у Києві. В такий спосіб влада міста має намір збільшити кількість туристичних поїздок до столиці до 2,6 млн осіб щороку.

Днями відбулася конференція "Програма розвитку туризму міста Києва — разом до створення туристичної привабливості столиці", яку спільно організували КМДА та Німецьке товариство міжнародної співпраці.

"Під час цієї зустрічі ми зможемо плідно попрацювати та вирішити нагальні проблеми, які багато в чому є спільними як для міської влади, так і для приватного бізнесу. Наша спільна мета — використовуючи значний потенціал Києва для розвитку туризму (зручне географічне розташування, вільний візовий режим, привабливий ландшафт), зробити місто культурною та туристичною столицею Європи",— зазначив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, відкриваючи конференцію.

За словами Олексія Євченка, керівного партнера ArtBuild Hotel Group, представника Комітету з питань готельного бізнесу та туризму Американської торгівельної палати в Україні, нашій державі насамперед потрібна загальна програма розвитку гостинності. "На превеликий жаль, ми на сьогодні не бачимо єдиної стратегії розвитку туристичного господарства в Україні. Спостерігаємо, що на міжнародних виставках різні регіони представляють нашу державу з різних сторін, розвиваючи, знову-таки, різні пріоритети. Але насправді нам потрібен єдиний інформаційний меседж, який даватиме людям за кордоном можливість бачити Україну цілісно",— зазначив пан Євченко.

Важливо, що власний стратегічний "туристичний" документ столиця вже отримала — план розвитку галузі до 2025 року в листопаді затвердила Київрада. Згідно з програмою, місто позиціонуватимуть як центр слов’янської культури. Крім того, паралельно розвиватимуться ще шість напрямків: козацтво, духовність, культура, ділова сфера, розваги та тема Дніпра.

"Ми будемо представляти Київ як матір слов’янських міст, саме це надає йому цінності у порівнянні з іншими європейськими містами. Потрібно зробити все можливе, щоби позиціонування Києва відбувалося саме на цій основній темі", — прокоментував "Хрещатику" керівник проекту Матіас Бранд.

Цікаво, що туристична розробка "Київ козацький" була визнана однією з найпривабливіших з маркетингової точки зору. Адже майже кожна дитина знає про історію козацтва, проте жоден з осередків його становлення та розвитку ґрунтовно не розвивав цю тематику. Столиця вже зараз може запропонувати туристам безліч "козацьких" емоцій — у розважальному комплексі "Мамаєва слобода", який на цьому спеціалізується.

Начальник управління туризму КМДА Тетяна Слишик повідомила, що сьогодні місцева влада вже працює над конкретними проектами. Йдеться про збільшення кількості готелів та кемпінгів, облаштування стоянок для туристичних автобусів, роботу над еко-напрямками. "Нині ми вже маємо інвестора для будівництва конгрес-холу в Міжнародному виставковому центрі. Поява цього об'єкта значно покращить рівень столичного бізнес-туризму", — зауважила пані Слишик.

Крім того, визначено потенційні цільові ринки для туристичного Києва. Найпріоритетніше — це наші співгромадяни, які часто відвідують столицю. На другій позиції — Росія, Білорусь, Німеччина та Польща. На третій — Велика Британія, Італія, Ізраїль, Швеція, Данія та Австрія. Далі йдуть США та Канада. Також українська столиця в майбутньому планує зацікавити туристів з Індії та Китаю.

Загалом до кінця реалізації туристичної програми автори проекту розраховують збільшити притік гостей до 2,6 млн осіб щороку проти теперішнього 1-го млн; збільшити середній термін перебування у готелях; покращити завантаженість номерів з 33 % до 68 % та підвищити якість туристичних сервісів.

У 2025 році, згідно з програмою, Київ має стати відомим осередком слов’янської та православної культур, а також центром ділового туризму у Східній Європі, воротами до Азії та популярною метою подорожей для молодих людей з усього світу, які прагнуть нових вражень.

Хрещатик

Comments