Інформація до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм»

опубліковано 2 лип. 2012 р., 01:40 Столичний діловий портал
Закон об’єднує декілька законопроектів (реєстр. №№, 9363,  9446, 9524, 9647, 9727, 9789)  на базі поданого Кабінетом Міністрів України проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (реєстр. № 9661).

 

 Законом  передбачається можливість внесення у  виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців даних про взяття суб’єкта господарювання на облік у органах державної податкової служби для підтвердження взяття їх на облік у відповідних органах (забезпечення принципу «єдиного вікна»).

 Також вносять зміни до Податкового кодексу України з метою удосконалення їх норм згідно із практикою їх застосування. Зокрема пропонується:

-          податок на прибуток підприємств:

уточнення правил оподаткування при постачанні енергоносіїв населенню, яке сплачує вартість тарифу за регульованою ціною;

 - податок на додану вартість:

спрощення процедури взяття на облік платників єдиного податку платниками податку на додану вартість, спрощення обчислення податку на додану вартість операції, які здійснюються у  туристичній галузі;

- екологічний податок:

усунення подвійного оподаткування екологічним податком розміщення суб'єктами господарювання відходів на спеціально відведених місцях чи об'єктах, що розміщенні на власних територіях.

 - спрощена система оподаткування, обліку та звітності:

надається більш чітке розуміння включення платниками єдиного податку до складу сум доходів від безоплатно отриманих товарів та сум кредиторської заборгованості виходячи з даних обліку, покращення адміністрування, уточнення формулювань деяких норм щодо спрощеної системи оподаткування; передбачається запровадження мораторію на застосування штрафних санкцій до платників єдиного податку за порушення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платником єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку, а також запровадити мораторій на застосування адміністративних стягнень у вигляді штрафу за неправильність заповнення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

-          збір за спеціальне використання води:

запропоновано дати чітке визначення терміну “санітарно-гігієнічні потреби” та звільнити юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців від сплати збору за воду в обсягах виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб (така норма діяла до прийняття Податкового кодексу України).

Держпідприємництво


Comments