Ігор Прасолов: Упорядкування торговельної діяльності є одним з пріоритетів Мінекономрозвитку

опубліковано 5 лют. 2013 р., 23:11 Столичний діловий портал
Торгівля має стати лакмусовим папірцем, за яким можна буде визначати стан розвитку національної економіки та її  конкурентоспроможність. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з представниками громадських організацій захисту прав споживачів, виробників, торгових мереж та експертами під час обговорення проекту Закону України ″Про внутрішню торгівлю″.

Ігор Прасолов повідомив, що Мінекономрозвитку винесло на громадське обговорення доопрацьований проект Закону України ″Про внутрішню торгівлю″, який покликаний вирішити проблеми, що виникають під час взаємовідносин між виробниками, торговельними підприємствами і споживачами.

Користуючись нагодою, Міністр подякував всім, хто брав участь у роботі над законопроектом, який є дуже важливим для суспільства. “Сьогоднішнє обговорення характеризує, яке значення Уряд приділяє для формування сучасного законодавства з урахуванням вимог сьогодення, із залученням широкого кола громадськості, експертів”, - сказав Міністр.

Зупинившись на основних показниках галузі, які характеризують її значення для економіки держави, Ігор Прасолов  поінформував, що частка торгівлі у структурі ВДВ за видами економічної діяльності становить 17,3 %, і займає друге місце серед галузей економіки. Оборот роздрібної торгівлі становить 804,3 млрд. грн. і збільшився в порівнянні з минулим роком на 15, 9 %. Податкові надходження склали 307 млрд. грн., або 12,6 % від загального обсягу платежів. Приріст прямих іноземних інвестицій – 439,1 млн. дол. Кількість працюючих у галузі складає  1,2 млн. осіб.

Як наголосив Міністр, у законопроекті намагалися врахувати потреби виробників,  продавців та покупців. При цьому галузь має стати локомотивом змін, в тому числі і для національної економіки вцілому. Серед них, створення правових основ для розвитку та забезпечення балансу економічних інтересів суб’єктів господарювання; розвиток внутрішнього ринку; розвиток суміжних галузей економіки; створення нових робочих місць; забезпечення споживачів якісною продукцією за доступними цінами; формування конкурентного середовища, і, що саме головне - захист та підтримка вітчизняного виробника.

Ігор Прасолов відзначив важливість врахувати під час обговорення законопроекту вимоги сьогодення та міжнародний досвід, включаючи законодавство ЄС та країн СНД (зокрема, в Росії законодавством передбачається підтримка національного товаровиробника), ми повинні доопрацювати законопроект.

Перш за все це стосується врегулювання питань сприяння виділення земельних ділянок, розвитку конкурентного середовища, підвищення інвестиційної привабливості галузі.

“Ми усвідомлюємо, що прийняття цього Закону не вирішить всіх проблем галузі. Однак, він буде підґрунтям для створення системи законодавчих норм, здатних забезпечити розвиток торгівлі, поштовхом виробництва українських товарів та якісного торговельного обслуговування” – зазначив Ігор Прасолов.
Comments