Ідею створення інституту бізнес-омбудсмена обговорили керівництво ЄБРР, Держпідприємництва та Громадської ради

опубліковано 23 квіт. 2013 р., 00:26 Столичний діловий портал
19 квітня в Європейському банку реконструкції та розвитку пройшла зустріч керівництва банку, Держпідприємництва України та Громадської ради з метою обговорення можливості створення в Україні незалежного інституту омбудсмена бізнесу.

У заході взяли участь перший заступник Голови Держпідприємництва України Олександр Потімков, Голова Громадської ради Павло Міхайліді, Директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер, фахівець у сфері антикорупційних ініціатив професор Марк Піт, старший експерт з питань контролю за корпоративною етикою Радгі Айворі, керівник відділу корпоративної етики та дотримання законодавства ЄБРР Енер Квінтона і координатор експертної групи Громадської ради з питань економічної безпеки Ігор Єгоров.

Нещодавно призначений Директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер розповів про зустріч Президента ЄБРР Суми Чакрабарті з Президентом України Віктором Януковичем, результатом якої було розпорядження Президента України про створення робочої групи з підготовки меморандуму про взаєморозуміння між Урядом, приватним сектором (бізнес-асоціаціями) та міжнародними фінансовими організаціями.

Меморандум, зокрема, передбачає створення в Україні незалежного інституту омбудсмена бізнесу, який розглядатиме різноманітні проблеми, що виникають у суб'єктів господарської діяльності та захищати інтереси бізнесу при виникненні спорів з регуляторами.

У рамках роботи з даної ініціативи ЄБРР запросив керівництво Держпідприємництва та Громадської ради для формулювання попередньої картини проблематики бізнесу в Україні та визначити можливі ролі цих структур у процесі створення та роботи інституту бізнес-омбудсмена в майбутньому.

У свою чергу Олександр Потімков вказав на повноваження та напрями робота Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та дерегуляцію економіки в країні.

Про взаємодію Держпідприємництва з громадськими об'єднаннями підприємців для забезпечення участі представників бізнесу у формуванні та реалізації державної регуляторної політики розповів голова Громадської ради Павло Міхайліді.

За результатами переговорів визначено напрямок роботи Громадської ради для визначення позиції підприємницького співтовариства щодо ідеї створення інституту бізнес-омбудсмена в Україні. З цією метою найближчим часом Громадською радою заплановано розширене обговорення за участю представників реального сектора економіки.

Comments