Громадська рада при Держпідприємництві проситиме доопрацювати законопроект «Про саморегулівні організації»

опубліковано 15 лист. 2012 р., 01:34 Столичний діловий портал   [ оновлено 15 лист. 2012 р., 01:40 ]
13 листопада відбулось друге засідання Громадської ради при Держпідприємництві України. До участі в обговоренні були також запрошені науковці, експерти, лідери об’єднань бізнесу.

Від Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва участь в заході взяв заступник Голови Служби Олег Шейко. 

«Незабаром у регіонах запрацюють представництва Держпідприємництва України. Одним із їхніх завдань буде співпраця з вами. У свою чергу пропонуємо робочим групам, створеним при Громадській раді, надавати чіткі пропозиції, зокрема, стосовно вдосконалення законодавства з питань розвитку підприємництва. Вони будуть опрацьовані  нашими підрозділами, а потім і на рівні Уряду», - зазначив він.

Голова Громадської Ради Павло Міхайліді доповів про результати поїздок регіонами України, підсумки роботи експертних груп, які були сформовані при Раді та інше.

 «Нарешті після кількамісячної роботи запрацював сайт Громадської ради з системою відеоконференцій для оперативних консультацій із бізнесом. Тепер кожен з вас зможе не тільки отримати необхідну інформацію, але й стати реальним учасником процесу формування державної політики в Україні», - наголосив очільник.

Засідання проходило досить жваво. Так, громадськість гостро розкритикувала проект закону «Про саморегулівні організації», розроблений Мінекономрозвитку. За висновками ініціативної групи Громадської ради, документ не відповідає Президентській Програмі економічних реформ, а також дискредитує інститут та концепцію саморегулювання.

Також таким, що не захищає права підприємців і завдасть удару економіці держави, громадськість визнала законопроект про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Відповідні норми мають набрати чинності з початку 2013 року.

Тому, на основі зібраних та узагальнених пропозиції члени Ради вирішили звернутися до Держпідприємництва України, Кабміну та ВРУ з проханням доопрацювати зазначені вище проекти законів за участю громадськості та відтермінувати  його прийняття. 

Окрім того, прийняли рішення про запуск соціально-економічних проектів Громадської ради, таких як «Школа саморегулювання» та «Клуб регіональних лідерів».

Під час заходу було затверджено Положення про Громадську раду, схвалене Держпідприємництвом України,  та орієнтовний план роботи на перше півріччя 2013 року.

Comments