Голова Держпідприємництва та представники ЄБА обговорили відносини бізнес-держава

опубліковано 1 квіт. 2013 р., 00:35 Столичний діловий портал
29 березня 2013 року Голова Держпідприємництва Михайло Бродський зустрівся із представниками Європейської бізнес асоціації. На обговорення винесли актуальні питання для бізнесу щодо законодавства та регулювання відносин бізнес-держава.
У підприємців було багато запитань та пропозицій до Михайла Бродського. Зокрема, розглядалися проблеми у зерновому секторі, у сфері харчування, регуляторної політики, побутової техніки та електроніки, а також роздрібної торгівлі. Крім того, представники бізнес-спільноти серед іншого зазначили, що до них не завжди дослухаються міністерства під час громадських обговорень проектів нормативних актів.

Голова Служби одразу зазначив, що за результатами цієї наради будуть проведені зустрічі із представниками відповідних міністерств та інспекцій.

Так, вже на наступний тиждень заплановано розглянути питання щодо отримання листів-погоджень від Мінприроди, схеми по експорту зерна із Держветфітослужбою, закупівлі сировини із Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Також у планах наради щодо положень законодавства про Гарантійний фонд із Мінгарополітики та щодо контролю за продуктами переробки зерна із Держсільгоспінспекцією.

Голова Держпідприємництва зазначив, що внесення змін до законів - це важливо, але займе мінімум рік. Тож розпочати можна з малого – з наказів міністерств, які заважають бізнесу працювати та не відповідають політиці, спрямованої на дерегуляцію, постанов КМУ, до яких можна вносити пропозиції.

Крім того, Михайло Бродський запропонував підприємцям своє бачення їхнього впливу на формування законодавства: «У мене до вас є пропозиція. На мою думку, ви маєте зібрати якомога більшу спільноту та звернутися до Парламенту щодо принципів регуляторної політики. Було б корисно змінити регламент стосовно законів, які заходять до парламенту. Мені здається, що потрібно змінити норму між першим та другим читаннями з двох тижнів до 1 місяця. І перше читання теж повинно відбуватися лише після місячного перебування у Раді, адже запровадженню будь-якої нової норми повинно передувати обговорення із учасниками ринку. Це ті речі, яких ви маєте добитися. І Закон про регуляторну політику для вас має бути базовим».

Голова Держпідприємництва також запевнив, що найважливіші проблеми будуть озвучені ним під час зустрічі із Президентом України.

Держпідприємництво

Comments