Експертно-апеляційна рада поновила 60% ліцензій

опубліковано 7 лип. 2012 р., 02:28 Столичний діловий портал

5 липня Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва проводила засідання експертно-апеляційної ради, основною метою якої є захист прав ліцензіатів.

У складі Ради: Президія на чолі з Головою Держпідприємництва Михайлом Бродським,  експерти (керівники профспілкових та громадських організацій, народні депутати, представники органів ліцензування тощо) та представники з двох сторін - органи, що займаються перевіркою виконання умов ліцензій підприємцями, яких позбавлено ліцензій і скарги яких розглядає Рада.

У загальній кількості справ були питання перевезень пасажирів, оптова і роздрібна торгівля медпрепаратами та виробництво лікарських засобів. Розглянуто більше 110 скарг підприємців. Прийнято рішення про скасування 60% анулювань ліцензій, у 40% скарг анулювання ліцензій визнано правомірним. Основними підставами для радикальних заходів Ради стали серйозні порушення у сфері Законодавства України:

-   з боку перевізників, де водії не оформлені на роботу відповідно Трудового Кодексу. Резонансним стало питання обов'язкової наявності «паспорта маршруту» погодженого з чинним Законодавством;

-   у торгівлі лікарськими препаратами позбавлено ліцензій представників бізнесу, діяльність яких пов’язана  із загрозою здоров’ю та життю людей. Наприклад, торгівля лікарськими засобами без належної документації та рецептурними лікарськими препаратами без рецепту, порушеннями умов зберігання ліків, недостатня кваліфікація працівників аптек. Як зауважили фахівці,  лише провізор, тобто спеціаліст із вищою фармацевтичною освітою, має право продавати ліки.

Зокрема, Голова експертно-апеляційної ради Михайло Бродський навів приклади Європи, де обов’язковою умовою для надання ліцензії фармацевтичному бізнесу є диплом фармацевта вищої кваліфікації у власника підприємництва. Окрім цього, за вказані правопорушення  передбачено кримінальну відповідальність.

  Інформація про результати засідання експертно-апеляційної ради від 05 липня 2012 року

Comments