Дозвільні центри довели свою ефективність

опубліковано 23 лист. 2012 р., 02:46 Столичний діловий портал
21 листопада 2012 року відбулася Всеукраїнська конференція «Дозвільна система у сфері господарської діяльності: законодавче забезпечення та особливості реалізації на регіональному рівні» за участю Держпідприємництва, Мінекономрозвитку, Держархбудінспекції України та представників дозвільних центів.
Конференція відбулася у рамках Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК). Допомога в удосконаленні роботи єдиних дозвільних центрів була одним з напрямків діяльності USAID ЛІНК в Україні. Ця допомога, включала навчання представників дозвільних центрів, допомогу у підготовці регуляторних актів, оснащення дозвільних центрів обладнанням.
Присутні на конференції Перший заступник Голови Держпідприємництва України Потімков О.Ю., директор Департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Міністерства   економічного розвитку і торгівлі України Яцишина Г.М. подякували USAID ЛІНК за сприяння у розвитку економіки нашої країни через зменшення фінансових та часових витрат на ведення бізнесу в Україні, підвищення ефективності роботи дозвільних центрів, що видають документи дозвільного характеру суб’єктам господарювання.
  Упродовж роботи конференції учасники обговорили широке коло питань, пов’язаних з удосконаленням роботи дозвільних центрів, в тому числі функціонування дозвільних центів як складових центрів надання адміністративних послуг, обмінялися досвідом роботи дозвільних центрів та створення центів надання адміністративних послуг.  
Як було зазначено директором Департаменту ліцензування та дозвільної системи Андрєєва О.В. за допомогою Проекту забезпечено прозорість процедури видачі документів дозвільного характеру, підвищено рівень компетентності державних адміністраторів дозвільних центрів.
 
Дозвільні центри переконливо довели свою ефективність, про що свідчать результати проведених Проектом ЛІНК фокус-груп, зокрема позитивними моментами є висока кваліфікація співробітників дозвільних центрів і, відповідно, надання послуг суб’єктам господарювання; володіння всіма необхідними інформаційними ресурсами, які дозволяють отримувати повну, адекватну та зрозумілу інформацію, вдала організаційна складова процесу видачі документів дозвільного характеру, яка втілена в зручному розміщенні дозвільного центру, забезпеченні його необхідною матеріально-технічною базою, чіткий контроль за дотриманням дозвільними органами термінів видачі документів дозвільного характеру; протидія випадкам корупції в дозвільній системі.
Завдяки їх роботі скорочено строки отримання документів дозвільного характеру, зменшено витрати суб’єктів господарювання, забезпечена прозорість та передбачуваність дозвільних процедур на місцевому рівні.

Comments