Для удосконалення сфери державного нагляду (контролю) при Держпідприємництві створять робочу групу за участю бізнесу

опубліковано 7 груд. 2012 р., 01:51 Столичний діловий портал
6 грудня 2012 року Держпідприємництво ініціювало обговорення питання практики застосування Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» із представниками владних структур, асоціацій бізнесу та громадськості.

«На сьогодні сфера державного нагляду (контролю) потребує радикального реформування. Проте без допомоги бізнесу це зробити не вдасться. На жаль, окрім поняття «тіньова економіка» в Україні існує ще одне поняття «тіньовий контроль», - зауважив Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков.

У Службі переконані, що на сьогоднішній день у сфері державного нагляду і контролю існує чимало проблем, над якими потрібно працювати. Це, передусім, дублювання повноважень контролюючих органів, застосування законодавства органами нагляду (контролю) на свою користь, залучення до участі у заходах державного нагляду (контролю) установ, не наділених законодавством контрольними функціями, залучення силових структур.

Серед основних законодавчих ініціатив Держпідприємництва, які було озвучено фахівцями Служби такі: встановлення адміністративної відповідальності посадових осіб контролюючих органів; зменшення адміністративного тиску на підприємців шляхом координації комплексних планових заходів державного нагляду (контролю); визначення вичерпного переліку державних контролюючих органів.

Під час заходу також обговорили питання щодо розподілу суб’єктів господарювання за ступенем ризику та інших питань, що стосуються процедури здійснення контролю. На сьогодні до групи високого ризику потрапляють більше 80% бізнесу, в той час, коли у Європі цей показник складає 2-3%  від загальної кількості суб’єктів господарювання.

За підсумками зустрічі було прийнято рішення створити робочу групу щодо оптимізації законодавчого та нормативного забезпечення державного нагляду (контролю), а також налагодження дієвого обміну інформацією між владою та бізнесом задля удосконалення сфери державного нагляду (контролю), до складу якої увійдуть представники бізнес-асоціацій України.

«Є проблеми, які ми бачимо, а є проблеми, з якими стикаєтеся ви, представники бізнесу. Тому інформація від вас є принципово важливою, адже вона підтверджена практикою. Ми спільно можемо скласти перелік таких проблем і разом шукати реальні шляхи для їх вирішення»,  -  резюмував Перший заступник Голови Служби.


Comments