Для ефективного реформування дозвільної системи Києву потрібна державна підтримка

опубліковано 25 січ. 2012 р., 11:34 Столичний діловий портал

До кінця першого кварталу в усіх районах столиці відкриються дозвільні центри та центри надання адміністративних послуг. Про це повідомив начальник Головного управління з питань регуляторної політики та підприємництва КМДА Микола Поворозник під час засідання Комітету з економічних реформ при КМДА.

Він наголосив, що досвід роботи із видачі документів дозвільного характеру свідчить – його нормативно-правове забезпечення не встигає за потребами дозвільної системи, яка реформується, а сфера підприємництва потребує у цьому напрямку підтримки Уряду.

«Наразі є низка проблем, які ми не можемо вирішити на рівні міста. Так, законодавчо неврегульовані деякі питання функціонування дозвільної системи – не визначено перелік документів дозвільного характеру для видачі через дозвільні центри, невідомо, до яких дозвільних центрів повинні звертатися підприємці: за місцем реєстрації чи за місцем здійснення діяльності тощо. При цьому відсутня ефективна взаємодія з територіальними органами центральних органів влади, які нерідко ігнорують рішення Київської міської влади, а також надають безпідставні відмови і порушують строки прийняття рішень про видачу документів дозвільного характеру», — заявив Микола Поворозник.

Нагадаємо у 2011 році до Міського дозвільного центру звернулось понад 23 тисячі суб’єктів підприємництва, що в 3 рази більше, ніж у 2010 році. Для забезпечення ефективності функціонування дозвільних центрів Київською міською владою збільшено штат державних адміністраторів на 20 осіб.

Крім того, у Києві реалізується пілотний проект із реформування сфери надання адміністративних послуг, в рамках якого проведено інвентаризацію послуг, що надаються місцевими органами самоврядування. Виключені зайві види послуг, що дало змогу скоротити кількість видів адміністративних послуг до 100. За словами Миколи Поворозника, подальше реформування системи надання адміністративних послуг потребує термінового прийняття Закону України «Про адміністративні послуги». Необхідно також затвердити на законодавчому рівні перелік адміністративних послуг та порядок їх надання.

Comments