Держпідприємництво: Зменшення тиску на бізнес з боку держави визначено питанням номер один для розвитку української економіки

опубліковано 20 вер. 2012 р., 01:30 Столичний діловий портал
До столиці з’їхалися експерти, щоб обговорити проблеми бізнесу. На конференції на тему «Покращення умов ведення бізнесу – головний фактор створення конкурентоспроможної економіки» під головуванням Віце-прем’єр-міністра – міністра соціальної політики Сергія Тігіпко від Держпідприємництва виступив Перший заступник голови Служби Олександр Потімков.

Основними темами обговорення стали проблеми дерегуляції економіки, питання неправомірних дій правоохоронних органів і зниження впливу держави на бізнес в цілому.

Серед виступів першої трійки спікерів була промова Олександра Потімкова на тему реформи системи державного контролю у господарській сфері. Він розповів про ініціативи Служби щодо змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

«Саме ця сфера першочергово потребує порядку. Уряд підтримано законопроекти Держпідприємництва. Одним із них забороняється зупиняти підприємства малого і середнього ступеня ризику за рішенням представника органів нагляду і контролю. Такі підприємства можуть бути зупинені тільки за рішенням суду. Тільки підприємства високого ступеня ризику можуть бути зупинені комісією, яка здійснює перевірку», - наголосив Олександр Потімков.

«Революційною» назвав він норму, за якою підприємець має можливість виправити свої помилки шляхом компенсації шкоди, яку він наніс іншим суб’єктам господарювання або громадянам-споживачам і таким чином вийти з державних адміністративних санкцій. «Якщо суб’єкт господарювання в ході перевірки компенсує шкоду, яка нанесена ним, то перевірка зупиняється, і рішення не приймається і адміністративні стягнення не накладаються. Були певні зауваження щодо цього моменту, що тут є корупційні ризики. Я скажу, що на практиці всі корупційні ризики можна ліквідувати, якщо є бажання», - пояснив Перший заступник Голови Держпідприємництва. 

Чекає розгляду у Верховній Раді і концептуальний проект щодо надання Держпідприємництву додаткових повноважень у здійснені контролю над органами контролю і нагляду. Тобто на практиці Служба буде виступати адвокатом бізнесу у його відносинах з органами нагляду і контролю.

«Ми плануємо, якщо цей Закон буде прийнятий, вести облік всіх планових перевірок, координувати планові перевірки і в обов’язковому порядку мати інформацію про позапланові перевірки. І наша Служба матиме право брати участь у перевірці будь-якого органу нагляду і контролю будь-якого суб’єкта господарювання. Цим же законом вводиться серйозна чітка адміністративна відповідальність посадових осіб органів нагляду і контролю у вигляді конкретних фінансових санкцій і відповідно службових розслідувань, якщо того вимагають результати перевірки», - пояснив Олександр Потімков.

Держпідприємництво

Comments