Держпідприємництво України активізує роботу, спрямовану на підвищення позиції України в Рейтингу «Doing Business»

опубліковано 29 лист. 2012 р., 23:40 Столичний діловий портал   [ оновлено 29 лист. 2012 р., 23:41 ]

27.11.2012   р.   під   головуванням   Першого   заступника   Голови    О.Ю. Потімкова відбулась робоча зустріч з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та експертами, які формують Рейтинг по категоріям.

Під час зустрічі представники Міжнародної фінансової корпорації надали кваліфіковані рекомендації щодо рішень, які необхідно прийняти для подальшого підняття позиції України в Рейтингу.

Основна увага була приділена першочерговим заходам, які необхідно здійснити органам державної влади для підвищення позиції України в Рейтингу.

У ході обговорення детально розглянули 3 пункти Рейтингу, зокрема, питання реєстрації підприємств, отримання дозволів на будівництво, підключення до мереж електропостачання та мереж житлово-комунальної інфраструктури.

Крім цього, під час обговорення розглядалися питання реєстрації власності, умов кредитування, захисту прав інвесторів, оподаткування, міжнародної торгівлі, процедури відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Варто дослідити підхід інших країн щодо Рейтингу «Doing Business», зокрема Російської Федерації, яка на державному рівні розробила покроковий план дій до 2018 року («Дорожня карта») з просування в Рейтингу.

Від експертів, які на практиці використовують норми законодавства, потрібні поради для ефективних законодавчих змін. Влада повинна інформувати експертів про кожен свій крок та дослухатися до порад практикуючих фахівців.

Comments