Держпідприємництво має намір співпрацювати з Польщею на користь бізнесу

опубліковано 21 вер. 2012 р., 01:21 Столичний діловий портал
Держпідприємництво взяло участь у XI Економічному форумі «Україна-Польща», де були присутні Президент України Віктор Янукович та Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський.

Експерти обговорили торговельно-інвестиційне співробітництво, можливості розвитку малого та середнього бізнесу в рамках національних проектів в Україні. Були підписані міжнародні договори.

У своєму виступі від імені Держпідприємництва Перший заступник Голови Олександр Потімков запропонував польським колегам обговорити можливі кроки співпраці для аналізу досвіду щодо запровадження сучасних механізмів регуляторної політики і сучасних механізмів для розвитку підприємництва: «Нас дуже цікавить досвід Польщі у цих питаннях. Ми відкриті для співпраці, готові сприймати всі ідеї як від польських бізнесменів, що працюють в Україні, так і від наших партнерів державних структур у Польщі».

Він також розповів про досягнення Держпідприємництва: «Служба генеральним своїм завданням бачить покращення бізнес-клімату в Україні, створення більш сприятливих умов для підприємців, як для тих, хто вже працює, так і для «новачків». На сьогодні суттєво спрощено процедуру створення бізнесу. Максимально намагаємося впроваджувати декларативний принцип. Лишаємо дозволи, як обов’язків документ лише для бізнесу, який має суттєве значення для безпеки і здоров’я громадян». 

У Держпідприємництві також сподівається, що Верховною Радою буде підтримано законопроект щодо скорочення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Ще один законопроект чекає рішення Парламенту. Він вводить адмінвідповідальність держслужбовців за неправильні дії по відношенню до суб’єктів господарювання. «Законопроект також уточнює та розширює повноваження нашої Служби. Фактично, простіше кажучи, Держпідприємництво отримає повноваження здійснювати нагляд над органами нагляду і контролю. Це досить нова функція в Україні, але приклади в інших країнах існують. Більш того, є країни де навіть створено Державний інститут омбудсмена бізнесу», - пояснює Перший заступник Голови Держпідприємництва.

Держпідприємництво

Comments