Держпідприємництво і бізнес обговорили нові ліцензійні умови проведення лотерей

опубліковано 15 лют. 2013 р., 00:27 Столичний діловий портал
Так, 14 лютого 2013 року пройшла нарада, на якій представники центральних органів влади та суб’єктів ринку розглядали плюси та мінуси проекту нових ліцензійних умов з впровадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков наголосив, що Службі важливо почути думку підприємців: «Оскільки Держпідприємництво – це орган, який відповідає за реалізацію регуляторної політики, то ліцензійні умови, відповідно, погоджуються з нами у обов’язковому порядку. Сьогодні ми хочемо обговорити їх, в тому числі із суб’єктами цього ринку».

Представники ринку, у свою чергу, зазначають, що підтримують введення нових ліцензійних умов. Разом з тим, у них є ряд суттєвих зауважень, які необхідно врахувати при доопрацюванні документу.

Так, бізнес скаржиться, що між запропонованим проектом ліцензійних умов та Законом України «Про державні лотереї» виникають розбіжності.

На думку підприємців, у проекті простежується явне перевищення Мінфіном своїх повноважень. Зокрема, ліцензіати наполягають виключити з проекту процедуру долучення Мінфіном умов проведення державної лотереї до ліцензійної справи.   

Держпідприємництво підтримало бізнес у тому, що така процедура має носити характер повідомлення, а не бути дозвільною.

Інші зауваження стосувались видів лотерей. Так, у проекті ліцензійних умов  прописані чіткі види лотерей з конкретними визначеннями та назвами. Це не передбачено законом і обмежує діяльність операторів.

Не задовольняє бізнес і запропонована форма заяви про видачу ліцензії, Не зрозумілою є необхідність зазначати в такому документі вид лотерей, адже ліцензія видається виключно на конкретну господарську діяльність. 

 За підсумками наради ці та інші зауваження від суб’єктів ринку будуть опрацьовані фахівцями Служби та направлені Мінфіну.  

Ще низка пропозицій від Держпідприємництва надсилатимуться розробнику у робочому режимі, оскільки залишаються питання, які потребують уточнення.  

 «Ми хочемо допомогти суб’єктам ринку, які працюють правильно, не втручаючись у їхню діяльність, але при цьому мати можливість не допускати порушень з боку тих суб’єктів ринку, які працюють не чесно», - резюмував Олександр Потімков.

Comments