Держкомпідприємництва пропонує реєструвати платників ПДВ тільки за заявою

опубліковано 8 лют. 2012 р., 00:34 Столичний діловий портал   [ оновлено 8 лют. 2012 р., 00:39 ]

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва оприлюднив проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення норм Податкового кодексу України в частині добровільної реєстрації платником ПДВ). Відповідний проект опублікований на офіційному сайті Держкомпідприємництва.

Проектом закону передбачається добровільна реєстрація суб'єктів господарювання платниками ПДВ тільки за заявою.

Так, проектом акту пропонується внести зміни до статті 182.1. і викласти її в такій редакції: "Якщо особа, яка здійснює або планує здійснювати оподатковувані операції та відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою", - йдеться в проекті закону.

На думку авторів законопроекту, що діють на сьогоднішній день правила добровільної реєстрації платника ПДВ, які дозволяють реєстрацію тільки після 12 місяців суб'єкта підприємництва та здійснення операцій поставки платникам ПДВ в обсязі не менше 50% загального обсягу, є законодавчою дискримінацією і вимагають змін.

Як раніше заявляв глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський, відповідний проект закону не підтримала ДПСУ.

РБК-Україна

Comments