Цього року у Києві стартує одразу кілька потужних інвестпроектів

опубліковано 13 вер. 2012 р., 00:32 Столичний діловий портал
Київ і Москва цього року розпочинають реалізацію одразу кількох спільних інвестиційних проектів.

«Сьогодні Київська міська державна адміністрація підписала з ТОВ «Інвестиційна компанія Внєшекономбанку «ВЕБ Капітал» угоду про фінансування 4-ї гілки метро на Троєщину. Угода передбачає роботу за схемою державно-приватного партнерства. Тобто компанія виступить фінансовим консультантом, який до кінця цього року має розробити і запропонувати місту схеми фінансування і залучення інвесторів для реалізації проекту будівництва нової лінії метро. «ВЕБ Капітал» також готовий виступити співінвестором цього проекту. Реалізація такої схеми фінансування дозволить протягом п’яти років завершити будівництво, при цьому власником збудованого майна буде міська громада. Це, до речі, один з найбільших проектів, реалізованих в Україні за принципом концесії», – повідомив перший заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій Роман Качур.

Він зазначив, що загальна вартість проекту становить 12 млрд. грн.

Нагадаємо, напередодні російська державна корпорація «Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності» («Внєшекономбанк Росії»), дочірня компанія якого – ВАТ «Федеральний центр проектного фінансування» – була визначена переможцем конкурсних торгів на залучення компанії-консультанта щодо реалізації проекту будівництва четвертої лінії київського метрополітену в напрямку житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

«Укладено ще дві угоди про реалізацію масштабних київсько-московських проектів: створення ділового району «Київ Сіті» та фінансування будівництва київських шкіл і садочків. Ці ініціативи не лише знімуть навантаження з бюджету столиці, а й матимуть відчутний соціальний ефект», – додав Роман Качур.

Останніми роками Київ стрімко розвивається. При цьому за темпами будівництва житла не встигає розвиток соціальної інфраструктури, особливо в мікрорайонах нової забудови. Так, сьогодні місто потребує близько 13 шкіл і 20 дитячих садків. Саме для того, щоб оперативно вирішити проблему нестачі місць у ДНЗ, протягом 2-3 років владою будуть залучені інвестиційні кошти для їхнього будівництва, адже самостійно місто не може профінансувати одночасне зведення цих об’єктів. При цьому в рамках асигнувань, які передбачаються щороку в бюджеті міста, муніципалітет буде розраховуватися з інвестором протягом декількох років.

КМДА

Comments