Чергові зміни до Податкового кодексу України вплинуть на бізнес

опубліковано 14 серп. 2012 р., 02:44 Столичний діловий портал
8 серпня 2012 року Президент підписав Закон №5083-VI «Провнесення змін до Податкового кодексу України (щодо держаної податкової служби іу зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні)», норми якого спрямовані на перерозподіл повноважень між державними органами та сплату податків і зборів.

Крім визначення повноважень контролюючих органів у сфері контролю за своєчасною сплатою податків та зборів у повному обсязі відповідно до вимог законодавства, даний Закон містить ряд норм, які спрямовані на регулювання порядку та умов сплати окремих податків та зборів.

           Зокрема, розширюється сфера застосування спрощеної системи оподаткування. Фізичні особи - підприємці та юридичні особи отримали можливість бути платниками єдиного податку за умови якщо їх граничний дохід не перевищує 20 млн. грн. та кількість найманих осіб відповідає критеріям, визначеним для нових груп «спрощенців» (п'ята та шоста групи).

 При цьому, ставка єдиного податку становить 7 % від отриманого доходу (за умови сплати ПДВ) та 10 % від отриманого доходу (без сплати ПДВ).

            Також, для юридичних осіб, які отримують дохід більше 10 млн. грн., запроваджується щомісячна авансова сплата податку на прибуток підприємств у розмірі 1/12 частини нарахованого за минулий рік податку. Зазначені особи можуть бути звільнені від сплати авансових платежів якщо підприємством  протягом кварталу показано збитки.

З 2013 року декларація з податку на прибуток буде подаватися один раз на рік.

            Зазначені заходи є кроком у бік спрощення умов ведення бізнесу та відповідного зменшення податкового навантаження на суб'єктів малого підприємництва.

Comments