Частка малого та середнього бізнесу у ВВП в Україні становить 10-15%, це в п’ять разів менше, ніж в ЄС – М. Кунченко

опубліковано 5 серп. 2014 р., 01:48 Столичний діловий портал
Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України зараз складає лише 10-15% , в той час як у європейський країнах середня цифра – 50%, відтак Україні треба терміново переймати та впроваджувати досвід регуляторної політики ЄС, заявив віце-президент УСПП Максим Кунченко, який є кандидатом на посаду керівника новоствореної Державної регуляторної служби. «Ми повинні спільно з міжнародними експертами, фахівцями проводити аудит законодавства та здійснювати його адаптацію до умов роботи у ЄС. Бюрократична заангажованість чиновників, небажання ухвалювати швидкі рішення у конструктивному діалозі з бізнесом гальмують зараз розвиток всієї економіки України, що несе в собі ризики ще більшого поглиблення кризових явищ, створюють перепони для його розвитку»,– заявив Кунченко.
 
«Ми маємо зараз зробити ставку на малий та середній бізнес. Він мобільний, швидко пристосовується до нових обставин, а відповідно – може стати локомотивом виведення з кризи нашої економіки, дати роботу сотням тисяч людей. Щоб створити цим сферам максимально комфортні умови для роботи і розвитку, ми повинні досягти максимального включення громадських інституцій у регуляторний процес. На моє переконання, через громадські організації, галузеві асоціації бізнесу влада має змогу найкраще порозумітися вітчизняними суб’єктами господарювання», – вважає віце-президент УСПП.
 
На думку Максима Кунченка, основними пріоритетами регуляторної політики має бути дотримання принципів прозорості та гласності підготовки, публічного обговорення і ухвалення регулятивних актів, боротьба з корупцією, уникнення надмірного державного регулювання та адміністративного втручання в роботу бізнесу, зменшення кількості перевірок суб’єктів підприємництва з одночасним упорядкуванням контролюючих функцій державних органів та ні.
 
Нагадаємо, відкритий відбір претендентів на посаду голови Державної регуляторної служби тривав з 15 липня 2014 року до 4 серпня включно. Українській союз промисловців і підприємців, Об’єднання організацій роботодавців України, Економічна рада громадських організацій і асоціацій бізнесу, асоціація «Укрлегпром», асоціація «Укрпиво», асоціація «Укравтопром», асоціація «Ліга машинобудівників та роботодавців України», Ліга страхових організацій України,   Асоціація «Укрцукор» та ще 22 галузеві асоціації і компанії підтримали у якості кандидата на посаду голови Державної регуляторної служби Максима Кунченка.  Він має досвід роботи в органах державної влади, працював в КМДА, Міністерстві праці та соціальної політики та ін. В УСПП М.Кунченко працює понад 6 років, відповідає за економічну політику, співпрацює з центральними органами виконавчої влади, комітетами ВРУ та курує роботу Економічної ради УСПП. Важливо, що Максим Кунченко має ще й практичний досвід захисту підприємців від рейдерських атак, безпідставного тиску фіскальних органів, підтримки прав та інтересів представників бізнесу в інших ситуаціях.
Comments