Бродський: «Підприємці мають право звертатися до Експертно-апеляційної ради, і ми не будемо їх цього права позбавляти»

опубліковано 29 лист. 2012 р., 23:34 Столичний діловий портал   [ оновлено 29 лист. 2012 р., 23:34 ]
29 листопада 2012 року пройшло чергове засідання Експертно-апеляційної ради. Половина підприємців отримали задовільне рішення на свою скаргу, тобто орган ліцензування не анулюватиме їм ліцензії.

Цього разу найбільше скарг колегія розглянула від арбітражних керуючих.  Крім дотримання ліцензійних умов, важливим стало питання дотримання строку надання скарги до Експертно-апеляційної ради. Адже згідно ч. 4-5 ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через 30 днів із дня його прийняття. Якщо ліцензіат протягом цього часу подає скаргу до експертно-апеляційної ради, дія даного рішення зупиняється до прийняття відповідного рішення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.

«Підприємці мають право звертатися, і ми не будемо їх цього права позбавляти», - наголосив Голова Експертно-апеляційної ради Михайло Бродський.

До Ради надійшла скарга щодо анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю клінічна лабораторна діагностика. МОЗ як орган ліцензування пояснює, що таку практику може виконувати лише лікар, або ж фахівець-біохімік під керівництвом лікаря. Тобто, згідно ліцензійних умов, лабораторією має завідувати особа з вищою медичною освітою.

При розгляді скарг від автоперевізників звернули увагу на соціальну відповідальність підприємців: коли останні допомагають школам, дитячим спортивним командам, перевозять пільговиків, пенсіонерів і т.п. Голова Держпідприємництва наголосив, що це важливий аспект у бізнесі.

«У Європі є таке поняття як «соціальна відповідальність підприємця», і всі, у кого дійсно є соціальні відповідальність, мають певні преференції, тобто до них краще ставляться. Це не значить, що вони можуть порушувати закон, проте до них особливе ставлення», - наголосив Михайло Бродський.

Comments