Бізнесу в Україні істотно спростили життя

опубліковано 13 серп. 2012 р., 06:26 Столичний діловий портал   [ оновлено 13 серп. 2012 р., 06:31 ]
Вести бізнес за спрощеною схемою сплати податків зможуть набагато більше підприємців, ніж зараз, пише газета «Сегодня». Вчора Президент України  підписав зміни до Податкового кодексу. Відповідно до документу, платити єдиний податок відтепер можна буде з обороту до 20 млн. грн..

Основні законодавчі зміни такі. Перше – введені ще дві групи спрощенців (їх стало шість). До п'ятої групи віднесли фізосіб-підприємців, які в минулому році мали не більше 20 найманих працівників, а обсяги доходів за рік становили не більше 20 млн. грн.. (зараз обсяг доходів не може бути більше 5 млн. грн..). Це, наприклад, може бути підприємець, який займається перевезенням вантажів. У шосту групу включили юросіб з кількістю працівників до 50 чол. і обсягом доходів за рік теж не більше 20 млн. грн.. (невеликий ресторан або кафе). 5-а група буде платити податки 7% від доходів, 6-а - 10%. Зараз і ті й інші платять 23%, але не від доходів, а від прибутку.

Друге – спрощення документообігу та можливість планування витрат для підприємців. Підприємства з прибутком не менше 10 млн. грн.. на рік платитимуть щомісячно авансом фіксовану суму - 1/12 частина нарахованого за минулий рік податку (ця норма набуде чинності з 1 січня 2013 року), а не розраховувати її кожен раз щомісяця. Якщо за підсумками кварталу фірма отримає збитки, її звільнять до кінця року від авансових платежів. Аванс не платить малий, середній бізнес і новостворені структури, вони також не будуть подавати в податкову дані за 3, 6 і 9 місяців, як зараз, а тільки за рік та на підставі її платити податки. На думку глави ДПСУ Олександра Клименко, завдяки такій розбивці на групи і спрощення умов ведення бізнесу у платників відпаде необхідність мінімізувати податки (тобто зменшувати їх нібито законними способами), в результаті надходження до бюджету збільшаться, повідомляє видання.

Третє нововведення – у ДПСУ відібрали частину повноважень: за законом про адмінреформу вони не можуть розробляти плани перевірок і ділити перевіряються підприємства за ступенем ризику (сумлінні платники або не дуже, перших можна перевіряти по мінімуму) і затверджувати форму податкових документів. Це тепер буде прерогативою Мінфіну.

Аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь нагадує, що за законом підприємець сам вибирає, за якою схемою (звичайною або спрощеною) йому платити податки. «При спрощеній кожен буде платити менше. Але чесно, думаю, що частина середнього бізнесу скористається такою можливістю, а значить економіка буде виходити з тіні», – вважає О. Жолудь.

УСПП

Comments