Андрій Клюєв: Створення реєстру адміністративних послуг - ще один крок до спрощення життя громадянам і бізнесу

опубліковано 6 лют. 2012 р., 23:53 Столичний діловий портал

«Початок функціонування публічного Реєстру адміністративних послуг - ще один крок на шляху спрощення життя громадянам і бізнесу», - заявив в коментарі інформаційному агентству Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, максимальна публічність у діях влади - запорука підвищення якості її роботи та зниження рівня корупції. Він підкреслив, що в реєстрі, який опублікувало на своєму сайті Мінекономрозвитку, кожен охочий зможе дізнатися вартість будь-якої адміністративної послуги, що надається міністерствами і відомствами платно, а також побачити список послуг, які органи влади зобов'язані надавати безкоштовно.

Андрій Клюєв повідомив, що робота з формування реєстру триває і найближчим часом він буде доповнений доопрацьованою інформацією про послуги, що надаються місцевими держадміністраціями, а в майбутньому - про послуги, що надаються органами місцевого самоврядування.

«Чим більше громадяни матимуть інформації, тим складніше буде чиновникам маніпулювати ними, намагаючись викачати з них додаткові гроші», - заявив Андрій Клюєв. Він підкреслив, що створення цього реєстру також є одним з кроків щодо реалізації ідеї «електронного урядування». «Десятки реєстрів повинні бути у відкритому електронному доступі. Тоді реально спроститься як життя громадян, так і функціонування самих державних органів», - сказав Перший віце-прем'єр-міністр. За його словами, головне завдання цієї реформи - концентрація на якості послуг, що надаються владою громадянам і підприємствам.

За словами Першого віце-прем'єр-міністра, незабаром Верховною Радою повинен бути прийнятий базовий закон про адміністративні послуги - він допрацьовується в парламентському комітеті до другого читання. Андрій Клюєв зазначив, що мета закону - максимально впорядкувати цю сферу, мінімізувати корупційну складову.

За словами Андрія Клюєва, відсутність чіткого визначення поняття адмінпослуг, суб'єктів їх надання, розмежування адміністративних та господарських послуг, у тому числі - платних і безкоштовних, призвело до необгрунтованої комерціалізації цієї сфери. Як приклад він навів впровадження безлічі необгрунтованих платних послуг місцевими органами влади. «По суті, вони почали перетворюватися на монопольні бізнес-структури, які придумували нові можливості для заробітку», - заявив Андрій Клюєв.

«Ми це припинили, але тепер важливо сконцентруватися на якості надаваних послуг. Максимальна зручність, доступність інформації та прозорість - ось головні принципи, які ми зобов'язані впровадити в цій сфері», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, після прийняття цього закону на базі місцевих дозвільних центрів будуть створені центри надання адміністративних послуг за таким же принципом «єдиного вікна». «Законопроект зобов'язує звести до мінімуму кількість документів та процедурних дій, які потрібні для отримання адмінпослуг - з людини буде заборонено вимагати документи, не передбачені законом», - зазначив Андрій Клюєв.

Він також додав, що частину документів центр повинен буде отримувати в інших держорганах самостійно. Крім цього, за його словами, законопроект передбачає введення граничного терміну для надання адміністративних послуг.

Андрій Клюєв повідомив, що найближчим часом також планується законодавчо закріпити вичерпний перелік таких послуг.

Реєстр адміністративних послуг був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і розміщений на сайті Міністерства на виконання постанови Кабінету Міністрів № 1274 від 5 грудня 2011 року.

Це єдина комп'ютерна база даних про адміністративні послуги, які надаються відповідно до законодавства центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими адміністраціями, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління, а також органами місцевого самоврядування.

Реєстр формується з метою ведення обліку адміністративних послуг, забезпечення вільного доступу до інформації про суб'єктів надання таких послуг, а також порядку, умови і розміри плати за їх надання.

Згідно з постановою, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації повинні забезпечити своєчасне подання Мінекономрозвитку інформації про адміністративні послуги, що надаються ними, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління, а також і їх територіальними органами.

Відповідальність за достовірність та своєчасність подання зазначеної інформації покладається на міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та місцеві держадміністрації.

Comments