67% рішеннь Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві - на користь бізнесу

опубліковано 6 серп. 2012 р., 00:37 Столичний діловий портал   [ оновлено 6 серп. 2012 р., 00:38 ]
За підсумками засідання Експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві бізнесу було відновлено 67% ліцензій. Домінантним напрямком від загальної кількості ліцензіатів стали оптова та роздрібна торгівля лікарськими препаратами, а також пасажирські перевезення.

«У нас немає однобокого прийняття рішень. Якщо під час перевірки у ліцензіата виявлено грубі порушення - його позбавляють ліцензії. Особливо, коли він ухиляється від планової перевірки або відмовляється від неї. Якщо ж орган контролю діяв не законно - несе відповідальність він.

У випадках, коли порушення з боку бізнесу незначні, і на момент розгляду все виправлено, ми намагаємося допомогти підприємцю максимально швидко повернутися до своєї справи і розвивати свій бізнес», - акцентує Глава Держпідприємництва та Голова Ради Михайло Бродський.

Найбільша кількість зауважень до ліцензіатів була від Державної служби України з лікарських засобів. Основні стосувалися саме роботи аптек та аптечних складів. Держлікслужба знову звертає увагу бізнесу на стан приміщень для торгівлі і зберігання лікарських засобів, кваліфікацію провідних фахівців (наявність відповідної освіти), заборону на торгівлю рецептурними препаратами в аптечних кіосках, а також на план реалізації та термін придатності продукції.

У прийнятті рішень Рада враховувала нововведення в законодавстві з послаблення вимог до розмірів мінімальної площі сільських аптек, а також нові норми забезпечення лікарськими засобами в сільських населених пунктах (докладніше про нововведення див. на сайті Держпідприємництва).

У частині пасажирських перевезень Рада висунула ініціативу спростити контроль та посилити відповідальність керівництва, аналогічно з європейською практикою. Було прийнято рішення передати інформацію в Громадську Раду для вивчення.

В черговий раз учасники Експертно-апеляційної ради підняли питання здорової ринкової конкуренції серед аптекарів. Нещодавно озвучена в ЗМІ ініціатива Держпідприємництва з приводу мінімальної відстані між найближчими аптечними точками (не менше 200 метрів), була активно підтримана представниками аптечного бізнесу.

«Наша мета не карати, а відновлювати справедливість. Це стосується абсолютно всіх сфер бізнесу. Це повинні розуміти і підприємці, і перевіряючі органи. Конкуренти ж, мають право скаржитися один на одного, на то вони і конкуренти. Чесна конкуренція - створює чесний бізнес», - в черговий раз підкреслив Глава Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.


Comments