28 серпня 2012 року Експертно-апеляційна рада при Держпідприємництві розглянула 53 скарги від ліцензіатів з приводу анулювання їх ліцензій

опубліковано 30 серп. 2012 р., 01:34 Столичний діловий портал   [ оновлено 30 серп. 2012 р., 01:35 ]
За результатами розгляду 28 підприємців отримали задовільну відповідь на свої скарги. Причому ті підприємці, порушення яких були не значними і не загрожували життю та здоров’ю громадян, отримали другий шанс виправити помилки та продовжувати свою діяльність. Проте у 17 випадках позбавлення ліцензії було правомірним і необхідним.   

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський наголосив, що всі скарги розглядаються на рівних правах: «Я ніколи не дивлюся справи попередньо. Все розглядається по факту, безпосередньо на засіданні Експертно-апеляційної ради. І рішення приймаються по конкретній ситуації і по совісті».

Пропозиції позбавити підприємців ліцензій були від Мінекології за порушення у сфері поводження з небезпечними відходами, від Мінагрополітики щодо проведення фумігації (знезараження), МОЗу через порушення у провадженні господарської діяльності з медичної практики, Мінсоцполітики стосовно здійснення посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Бізнесмени, які займаються транспортними перевезеннями, отримували відмови, якщо працівниками не дотримувався режим праці  і відпочинку, кількість автотранспорту перебільшувала кількість водіїв, або ж останні взагалі не були офіційно працевлаштовані.

Як традиція, 35 із 53 скарг -  від бізнесменів, які займаються торгівлею лікарськими засобами. Залишаються вже наболілі питання щодо кваліфікації фахівців, відпуску рецептурних ліків та умов зберігання ліків. Особливу увагу звернули на дотримання температурного режиму при зберіганні медпрепаратів, адже відхилення навіть у кілька градусів може призвести до псування медикаментів, що може призвести до тяжких наслідків для здоров’я людини.

Аптекарі скаржилися, що у них одночасно можуть проводити кілька перевірок. У Держлікслужбі кажуть, що такий підхід є комплексним, і ліцензіатам не доводиться кілька разів за короткий термін перетинатися із органами контролю. Щоправда, є плутанина із результатами таких перевірок. Тому є пропозиція доопрацювати норми складання актів за такими перевірками і звести їх в один документ.

До органів ліцензування були і інші зауваження від членів Експертно-апеляційної ради. Так, повинні бути чітко регламентовані нормами чинного законодавства підстави для позапланових перевірок, а акти мають складатися у спосіб, визначений законом.

З метою покращення роботи органів ліцензування та контролюючих органів на місцях було запропоновано проводити навчання для їхніх регіональних представників.

Держпідприємництво


 

Comments