20 грудня Експертно-апеляційна рада при Держпідприємництві розглянула 19 скарг

опубліковано 21 груд. 2012 р., 01:00 Столичний діловий портал
 
Лише 35% скарг задовольнили більшістю голосів. Причиною тому стали грубі порушення ліцензійних умов підприємцями.

Проте засідання розпочалося з підняття питання щодо порушень під час перевірок органами ліцензування. Члени експертно-апеляційної ради завжди звертають на це увагу. Так, на сайті відомства має бути попередня інформація про період перевірки суб’єкта господарювання. Підприємця безпосередньо мають попередити про планову перевірку за 10 днів до її початку, він має отримати це повідомлення особисто. Крім того, позапланові перевірки можуть проводитися лише за тими питаннями, які викладено у зверненнях про порушення ліцензійних умов, тобто стали підставою для такої перевірки. Все інше - порушення законодавства та перевищення повноважень.

Недотримання законодавства з боку самих підприємців тягне за собою позбавлення їх ліцензії.

«Найстрашніше порушення, яке може виявити Експертно-апеляційна рада при розгляді скарги, - це невідповідність реальних даних із тими, які подавалися для отримання ліцензійних умов, особливо, що стосується здоров’я людей. Якщо виявляється факт, недостовірності, то це позбавлення ліцензії з можливістю її відновлення лише за рік», - наголосив Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков.

Так, при розгляді скарги одного медичного закладу, виявилося, що площа операційної не відповідає Ліцензійним умовам. Фахівці МОЗу наголошують, що площа операційної кімнати має бути 25 м2, а не 14 м2, як з’ясувалося під час перевірки.

Олександр Потімков підкреслив, що скарги від підприємців, які займаються аптечною, лікарською, медичною практикою, розглядаються особливо прискіпливо – від них залежать життя людей.

При розгляді справ автоперевізників Голова Експертно-апеляційної ради Михайло Бродський закцентував увагу на працевлаштуванні водіїв, особливо, якщо йдеться про неповний робочий день.  Під час перевірки двох таких підприємств виявилося, що працівники були оформлені на мінімальну ставку із мінімальним коефіцієнтом.

«Що таке 60 тисяч податку за рік із кількістю працівників 130?! Це значить, що гроші не пішли до бюджету. Вони накрали мільйони, а вчителі та лікарі не отримують зарплати! Прошу звертати увагу на те, чи влаштовані водії офіційно. І позбавляти їх ліцензії. Хай краще приватні підприємці працюють. Вони точно сплатять податок», - звернувся Михайло Бродський до Укртрансінспекції.
Comments