10 нових важливих реформ Віктора Януковича, які різко спростять життя бізнесу.

опубліковано 6 лют. 2013 р., 00:57 Столичний діловий портал
Заради потрапляння до першої сотні рейтингу Doing Business президент доручив Міністру економічного розвитку і торгівлі Ігорю Прасолову впровадити 10 важливих реформ.
Передбачається скасувати печатки, знизити ставку ПДВ, скасувати реєстраційний збір і ще дещо ...

Президент поставив чергове амбітне завдання. «У наступному році Україна має увійти у першу сотню країн за легкістю ведення бізнесу», - заявив він на засіданні комітету з питань економічних реформ. Підстави вимагати більшого у Віктора Януковича є, пише Forbes.

У рейтингу Doing Business-2013, у порівнянні з попереднім роком, Україна поліпшила свої позиції на 15 пунктів, посівши 137-е місце. Подолати за рік ще 37 позицій - цілком посильне завдання, впевнений Сергій Осаволюк, керівник проекту «Інвестиційний клімат в Україні» Міжнародної фінансової корпорації (IFC). «Потрапити в сотню країн з сприятливого ділового середовищем не складає труднощів. Складно піднятися з 11-ї на 10-ту сходинку », - підкреслює експерт.

В уряді роботу в потрібному напрямку вже почали. Куратором проекту призначено міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова. 30 січня на засіданні Кабміну він узгодив План заходів щодо поліпшення показників України в рейтингу ... «Ведення бізнесу» (далі - План заходів). Документ, копію якого має Forbes, складається з 23 пунктів. Кожен з них - законодавчий крок назустріч першій сотні Doing Business.

За словами джерела в Адміністрації президента, який займається розробкою Національного плану дій на 2013 рік, основою для нового документа став саме Нацплан. Розробники Плану заходів проаналізували методологію складання рейтингу, після чого витягнули з Нацплана проекти тих реформ, які допоможуть поліпшити позиції України в Doing Business. І визначили нові терміни їх реалізації. А вони - дуже стислі. Всі зміни в законодавстві повинні бути проведені до квітня, оскільки вже в травні укладачі рейтингу почнуть проводити опитування українських підприємців, юристів та аналітиків та й уточнювати, чи працюють нововведення на практиці.

Десять основних заходів, які мають покращити позиції України в рейтингу Doing Business:
- Дозволити підприємцям працювати без використання печаток
- Скоротити терміни відкриття розрахункових рахунків у банку (зараз 10 днів)
- Відмінити обов'язкове отримання свідоцтва платника ПДВ та єдиного податку (зараз кожне коштує 17 гривень)
- Скасувати реєстраційний збір (зараз 51 гривня)
- Гарантувати можливість отримання статусу платника ПДВ одразу при реєстрації
- Спростити отримання дозволів на будівництво
- Встановити відповідальність чиновників за порушення термінів реєстрації
- Скасувати режим звільнення від сплати ПДВ
- Знизити ставку ПДВ
- Впровадити систему митного контролю, яка скоротить кількість доглядів товарів і транспорту до 5%

Джерело: План заходів для підвищення показників України в рейтингу Doing Business

Досвід сусідів доводить: швидко переступити кілька десятків позицій - реально. Білорусія з 2008 року зросла на 52 сходинки за рахунок реформ у податковій сфері, перемістившись на 58-е місце. У країні знизили ставку податку на прибуток, ввели електронний документообіг.

Comments