Новини докладно


ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН ЗА ПРОЗОРУ ТА ЕФЕКТИВНУ ВЗАЄМОДІЮ З БІЗНЕСОМ

опубліковано 29 трав. 2016 р., 05:41 Столичний діловий портал

http://zolochiv.org/volodymyr-hrojsman-za-prozoru-ta-efektyvnu-vzajemodiyu-z-biznesom/
Кабінет Міністрів налаштований на прозору ефективну взаємодію з бізнесом та прагне створити рівні умови, що сприятимуть поліпшенню бізнес-клімату та відновленню економічного зростання у країні.
Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками вітчизняних підприємств для обговорення актуальних питань покращення ведення бізнесу в Україні та поліпшення інвестиційного клімату у п’ятницю, 27 травня.

ПІДТРИМАЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФРІЛАНС: ЗАКОНОПРОЕКТ №4496

опубліковано 24 трав. 2016 р., 22:43 Столичний діловий портал

Українська ІТ-спільнота створила ресурс у мережі Facebook на підтримку законопроекту №4496, що спрощує експорт послуг.

Посольство США запрошує українські неприбуткові та неурядові організації взяти участь у конкурсі проектів Фонду сприяння демократі

опубліковано 6 трав. 2016 р., 01:06 Столичний діловий портал

http://zolochiv.org/1695-2/
Фонд підтримує проекти, які сприяють демократичним перетворенням та побудові громадянського суспільства в Україні. Фонд сприяння демократії – це цілеспрямований, але гнучкий механізм, якій забезпечує фінансову підтримку унікальних та перспективних проектів, особливо таких, що сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО в Україні. Вибір проектів базується на спроможності організацій вказувати на конкретні досягнення та їхній вплив на певну сферу чи громаду. Починаючи з липня 1996 року, близько 1000 проектів від українських недержавних неприбуткових організацій одержали фінансову підтримку Фонду сприяння демократії. Грантові заявки приймаються на конкурс протягом року.

Головні вимоги до проектів

 • Гранти надаються виключно українським організаціям, що мають статус недержавних та неприбуткових. До таких належать: громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри.
 • Організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади.
 • Хоча максимальна сума фінансування одного проекту складає 24,000 доларів США, середні суми грантів становлять від 5,000 до 15,000 доларів США
 • Американські та іноземні організації, а також громадяни інших країн не можуть претендувати на отримання фінансування за даною програмою.
 • Грантові заявки необхідно подавати двома мовами: на англійською та українською.
 • Крім даного конкурсу, Посольство США проводить регіональні та тематичні конкурси, де вимоги до організацій та проектів можуть відрізнятись від даного конкурсу. Слідкуйте за оголошеннями на веб-сторінці та у місцевих ЗМІ.
 • Тривалість проектів не може бути більшою за один рік. Кошти, які були витрачені до початку або після завершення терміну проекту, не підлягають відшкодуванню.

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО СКАСУВАННЯ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ ДЛЯ ЕКСПОРТУ ПОСЛУГ

опубліковано 25 квіт. 2016 р., 01:51 Столичний діловий портал

http://zolochiv.org/u-verhovnij-radi-zarejestrovano-zakonoproekt-yakyj-peredbachatyme-skasuvannya-valyutnoho-kontrolyu-dlya-eksportu-posluh/
Проект закону передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а й в електронній.
Сучасні технології в світі дозволяють укладати різноманітні угоди, не відходячи від свого комп’ютера, шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).

Тобто, інвойс і буде договором. У той же час, банки матимуть право запитувати інвойс в експортера для ідентифікації валютної виручки як такої, що отримана від експорту послуг.
Також, згідно із законопроектом рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що повинно усунути всі непорозуміння з податковою інспекцією.
Можливість в різний спосіб укладати зовнішньоекономічні договори – крок вперед.

З 1 травня збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати

опубліковано 21 квіт. 2016 р., 23:33 Столичний діловий портал


З 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. 
У зв’язку з цим виростуть податкові внески і зміняться зарплати, відпускні та інші виплати.

Нарахування зарплати

Згідно ст. 3 Закону про оплату праці, мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт)

Тому якщо розмір окладів на підприємстві встановлений на рівні мінімальної зарплати, з 1 травня потрібно провести підвищення розмірів таких окладів з 1378  до 1450 гривень.

За недотримання роботодавцями мінімально встановлених розмірів заробітної плати передбачено притягнення до відповідальності відповідно до ст. 265 КЗпП.

"КУБ" - нова онлайн платформа для інвесторів та підприємців

опубліковано 6 квіт. 2016 р., 02:51 Столичний діловий портал

http://zolochiv.org/kub-novyj-proekt-pryvatbanku-dlya-investoriv-ta-vlasnykiv-pidpryjemstv/
“Приватбанк” запустив проект “КУБ” (“Кредити українському бізнесу”), який стане цікавим як для інвесторів, так і для власників малого та середнього бізнесу.
На цьому онлайн майданчику кожен охочий може вигідно інвестувати свої гроші в бізнес, а будь-який підприємець – розповісти про себе та знайти інвестора.
Алгоритм дій інвесторів та отримувачів кредиту  виглядає наступним чином >>>

Історії успіху : як компанія з Луцька стала лідером в Україні та за рубежом

опубліковано 4 квіт. 2016 р., 01:14 Столичний діловий портал

Компанія “Модерн-Експо” сьогодні це :
 • Лідер ринку торговельного обладнання та рішень для рітейлу та FMCG виробників.
 • №1 в Україні, №2 в Польщі, №3 в Росії. Продажі торговельного обладнання до 50+ країн світу.
 • Компанія почала в середині 90-х з невеликого виробництва площею 30 м2, а сьогодні — 100+ тис м2 виробничих площ на трьох виробничих майданчиках — два в Україні, один в Білорусі.
 • Кожну годину “Модерн Експо” виробляє 100 погонних метрів торговельних стелажів та 10 касових боксів.
 • Оборот за 2015 рік — понад 1,5 млрд грн, експорт — більше 80% виручки.
 • Мережа офісів у Німеччині, Франції, Великобританії, ОАЕ, Польщі, Білорусі, Росії, та офіційні дистрибутори у 17 країнах Європи, СНД та Близького сходу.— Серед клієнтів Nestle, Groupe Auchan, PepsiCo, Metro AG, British American Tobacco, Carrefour, Mars, Mondelez, Rewe Combine, Henkel, SPAR, X5 Retail Group, АТБ, Фоззі Груп, Епіцентр та багато інших.
Як досягнути таких успіхів читайте в інтерв'ю  Петра Пилипюка >>>

Гранти на розвиток малого та середнього підприємництва від USAID

опубліковано 2 квіт. 2016 р., 01:08 Столичний діловий портал   [ оновлено 2 квіт. 2016 р., 01:11 ]


Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» оголошує конкурс на розробку Дорожніх карт (ДК) розвитку малого та середнього підприємництва на рівні територіальних громад/об’єднань територіальних громад для зменшення регуляторних бар’єрів та покращення бізнес середовища для МСП.

Регіони, які можуть брати участь у конкурсі: Вінницька, Київська, Львівська, Тернопільська та Херсонська області.

Мета конкурсу: широке залучення представників громадянського суспільства до розробки Дорожніх карт розвитку малого та середнього підприємництва на рівні територіальних громад/об’єднань територіальних громад. У даному конкретному конкурсі організатори під дорожньою картою мають на увазі опис послідовних кроків (заходів), розроблених за участі та з урахуванням інтересів всіх зацікавлених сторін, реалізація яких дозволить досягти поставленої мети конкурсу, а саме  – зменшити регуляторні бар’єри та покращити бізнес середовище для МСП. 

Учасники Конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються: неприбуткові, зокрема громадські організації (в тому числі громадські об’єднання та спілки) з вищезазначених областей.

Україна експортувала у січні товарів на суму 2 млрд. доларів

опубліковано 27 бер. 2016 р., 08:09 Столичний діловий портал   [ оновлено 27 бер. 2016 р., 08:10 ]

http://zolochiv.org/eksport-ukrajiny-v-sichni-2016-r-infohrafika/
Загальний обсяг експорту товарів у січні 2016 р. склав 2 мільярди доларів США.

ЄС – найбільший імпортер української продукції : майже 50 відсотків українського експорту припадає на країни Євросоюзу. 

Експорт у країни СНД склав 12 відсотків від загального обсягу експорту.

Інфографіка >>>

ДЕЛЕГАТ НІМЕЦЬКОЇ ЕКОНОМІКИ: УКРАЇНСЬКІ КОМПАНІЇ ЗНАЙДУТЬ СВОЇ НІШІ НА РИНКАХ ЄС

опубліковано 25 бер. 2016 р., 23:57 Столичний діловий портал

http://zolochiv.org/delehat-nimetskoji-ekonomiky-ukrajinski-kompaniji-znajdut-svoji-nishi-na-rynkah-es/
Наприкінці літа, як очікується, розпочне роботу Німецько-українська торгово-промислова палата.
Про те, які очікування від новоствореної структури мають представники українського і німецького бізнесу – в інтерв’ю DW з делегатом німецької економіки в Україні Александром Маркусом.

Deutsche Welle: Сьогодні в Україні діє Делегація німецької економіки. Невдовзі їй на зміну прийде Німецько-українська торгово-промислова палата. Що зміниться?
Александр Маркус: Делегація – це представництво Німецької асоціації торгово-промислових палат. Ці делегації задумані як представництва у країнах, щодо яких вважається, що створювати членську організацію ще зарано. Але ми переконані, що настав час, щоб і німецькі, і українські компанії мали вплив на рішення, якої саме підтримки потребує зовнішньоекономічна діяльність двох країн. Тепер створені відповідні правові рамки.

Які компанії вже проявляють інтерес до членства в Німецько-українській торгово-промисловій палаті?
Ми відкриті для всіх підприємств і з України, і з Німеччини. І навіть з інших країн, якщо вони задіяні у німецько-українській торгівлі. Є, приміром, компанії з японським, французьким чи індійським капіталом, які здійснюють управління своїми підприємствами в Україні через Німеччину. Типовий приклад – компанія SE Bordnetze. Це підприємство у Тернополі з японським капіталом, яке виробляє автодеталі. Але їхній офіс розташований у німецькому місті Вольфсбург, звідти здійснюється управління українським підприємством. Таким чином SE Bordnetze -потенційний член Німецько-української торгово-промислової палати.

1-10 of 958