ЗМІ: Арбузов заборонить готівкові розрахунки понад 200 тис. грн

опубліковано 20 жовт. 2012 р., 03:25 Столичний діловий портал   [ оновлено 20 жовт. 2012 р., 03:26 ]
Глава НБУ Сергій Арбузов заборонить готівкові розрахунки понад 200 тис. грн, такий великий ліміт погіршить життя тільки мийникам брудних грошей, проте не надто сильно, пише Forbes.ua.
Видання зазначає, що побоювання, що українців змусять розплачуватися картками навіть за невеликі покупки, поки безпідставне.

Так, як повідомило Forbes.ua джерело в Нацбанку з посиланням на главу цього відомства Сергія Арбузова, регулятор збирається обмежити готівкові розрахунки сумою 200 тис. грн на одну трансакцію.

"Найімовірніше, ліміт введуть в кінці цього або на початку наступного року. Спочатку буде 200 тис. грн., потім сума поступово може зменшуватися", - говорить джерело.

Нагадаємо, що 18 жовтня набув чинності закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків), який надав Нацбанку право вводити обмеження на розрахунки готівкою.

"Наразі торгова мережа не готова до таких нововведень", - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. За його словами, підготовка торговельної мережі буде включати і установку терміналів з прийому карток Національної системи масових електронних платежів.

Варто зазначити, що цією платіжною системою керує Нацбанк і намагається зробити з неї конкурента для Visa і MasterCard.

Досить високий ліміт на розрахунки готівкою не вплине на побут звичайних людей, але теоретично, повинен допомогти в роботі фінансової розвідки. "З точки зору боротьби з відмиванням брудних грошей це, звичайно ж, позитивний крок", - зазначає перший заступник голови Держфінмоніторингу Олексій Фещенко.

Зараз активно використовується схема, в якій чорна готівка переводиться в легальний обіг через торговельні точки, де оптом реалізується сільгосппродукція або продаються предмети розкоші. Зустрічаються бутіки з не найбільш ходовим, але дорогим товаром, денний обіг яких сягає кількох мільйонів гривень.

Comments