В Україні все більше поширюється практика віддаленої роботи

опубліковано 15 черв. 2012 р., 02:27 Столичний діловий портал   [ оновлено 15 черв. 2012 р., 02:29 ]
Уже кожен четвертий український білий комірець трудиться не виходячи з дому. Поширенню практики віддаленої роботи сприяють нові технології і взаємна від неї вигода як для роботодавця, так і для персоналу, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

Видання відзначає, що українські компанії оцінили переваги дистанційної роботи ще під час кризи 2008-2009 років, почавши урізати витрати на утримання робочих місць.

Такий метод антикризової політики економив до 40% витрат на персонал, констатує Сергій Щербань, керівник департаменту IT-інфраструктури компанії IT-Solutions.

Тепер тренд набув нового дихання - завдяки розвитку IT-технологій, стверджують експерти. Бар'єри, які раніше перешкоджали роботі поза офісами, тепер все більше усуваються за допомогою відеоконференц-зв'язку, онлайн-комутаторів, дистанційних презентацій та розповсюдження електронних гаджетів.

"Площа офісу розширюється на всю земну кулю", - образно формулює нове явище Андрій Янбухтін, бізнес-консультант консалтингової компанії Людський фактор.

Між тим, дані української компанії InMind свідчать, що входить до міжнародної дослідницької мережі Factum Group, в Україні 25% підлеглих і 43% керівників уже працюють віддалено. Швидше за інших тренд підхоплюють великі міжнародні компанії, для політики яких характерна робота на результат.

Корреспондент дійшов висновку, що тепер віддалена робота не тільки економить кошти роботодавця, а й дає психологічні та матеріальні бонуси персоналу - більше свободи для самореалізації, економії часу і грошей на проїзд.

Між тим, ворк-шифтинг (з англ. - "віддалена робота") давно прижився в більшості розвинених країн. За даними британської дослідницької компанії Vanson Bourne, 37% компаній найбільш економічно сильних країн Європи та Америки пропонують своїм співробітникам віддалену роботу. В Україні їх поки близько 12%, хоча щорічно число таких роботодавців зростає на 15%.

Співзасновник і директор з розвитку компанії IT-Solutions Ігор Петрушин каже, що ніхто йому не може дорікнути в тому, що він два місяці був відсутній на роботі, адже відтоді як він став працювати вдома, його особиста ефективність підвищилася на 25%.

Такий результат економії часу, який раніше Петрушин витрачав на дорогу від його будинку на Теремках до офісу на Солом'янці. "60 хвилин вранці і стільки ж увечері плюс фактор заторів", - пояснює киянин.

Кореспондент

Comments