У світовому рейтингу якості продуктів харчування Україна посіла 44 місце

опубліковано 21 серп. 2012 р., 07:37 Столичний діловий портал

Україна в рейтингу країн за доступністю для населення та якості харчових продуктів зайняла 44-у сходинку, отримавши 58,4 балів. З безпеки і наявності продовольства Україна випередила лише Таїланд, Болгарію, Перу, Таджікістан. Україна зайняла 44 сходинку рейтингу країн по доступності для населення та якості харчових продуктів. Рейтинг складений The Economist Intelligence Unit. Всього в рейтингу було досліджено 105 країн. Для ранжирування експерти вибрали Індекс «впевненості в їжі»: тобто, коли люди в будь-який час мають фізичний, соціальний та економічний доступ до достатньої та поживної їжі, що відповідає їхнім дієтичним потреби для здорового та активного життя.

Основними показниками Індексу «впевненості в їжі» стали: доступність (витрати сім‘ї на споживання їжі в порівнянні з іншими витратами), наявність (достатня пропозиція, постачання їжі в середньому в день), якість та безпечність продуктів (дотримання харчових стандартів).

Оцінка здійснювалася за шкалою в 100 балів.

Найвищі показники по доступності і безпеки продуктів були зафіксовані в США (89,5). Другу і третю сходинки посіли Данія (88,1) і Норвегія (88.0).

На четвертому місці опинилася Франція (86,8), а на п’ятому — Нідерланди (86,7). У десятку кращих увійшли також Австрія, Швейцарія, Канада, Фінляндія і Німеччина.

Найгіршою ж ситуація з наявністю харчових продуктів, в Демократичній Республіці Конго (18,4). На останніх щаблях рейтингу опинилися також Чад (20,2), Бурунді (22,9), Гаїті (24,5), Мадагаскар (26,3), Ефіопія (26,4), Танзанія (26,8), Малаві ( 27,3), Того (27,5), Судан (27,6).
Україна в рейтингу зайняла 44-у сходинку, отримавши 58,4 балів. Таким чином, з безпеки і наявності продовольства Україна випередила Таїланд, Болгарію, Перу, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан.

ВКурсе

Comments