У рейтингу економічної свободи Україна опинилася в самому кінці списку

опубліковано 10 січ. 2013 р., 02:45 Столичний діловий портал

Україна посіла 161-е місце в рейтингу економічних свобод Index of economic Freedom 2013, складеного Heritage Foundation спільно з Wall Street Journal.

Прикметно, що експерти внесли Україну в самий кінець списку, помістивши її в групу "пригнічених" економік з показником 42,3 бали за 100-бальною шкалою.

Перше місце в рейтингу дісталося Гонконгу (89,3 бала), який разом із Сінгапуром (88,0), Австралією (82,6), Новою Зеландією (81,4) та Швейцарією (81) стали вільними економіками.

Цікаво, що всі з вільних економік, крім Сінгапуру, показали незначне зниження індексу. При складанні рейтингу враховувалися такі показники, як свобода бізнесу, торгівлі, оподаткування, власності, фінансів, законодавства.

Враховувалися також рівень корупції в країні, витрати уряду, а також свобода в монетарній політиці.У групу "переважно вільних" увійшли 30 країн - серед них Мавританія, Багами, США, Бахрейн, Великобританія, Грузія, Японія, Сент-Люсіана, Багами. У списку "помірно вільних" опинилися, серед інших, Кіпр, Бельгія, Ізраїль, Польща, Туреччина, Португалія, Казахстан, Італія.

Разом з тим, у групу "переважно невільних" увійшли економіки Азербайджану, Сербії, Бразилії, Молдови, Греції, Індії та Росії. Всього в цю групу увійшли 59 країн.

Україна (46,3) виявилася в найслабшій групі "пригнічених" (repressed) економік. Нашу країну обійшли Мальдіви, Ліберія, Ефіопія, Бурунді, Того, С'єрра-Леоне, Білорусь, Ангола, Лесото, Аргентина.

Відразу за Україною в списку йдуть Узбекистан, Кірібаті, Чад, Соломонові острови, Східний Тимор і Республіка Конго. Далі йдуть найбільш невільні економіки світу, які зайняли в рейтингу місця з 168-го по 177-е: Іран, Туркменістан, Екваторіальна Гвінея, ДРК, Бірма, Еритрея, Венесуела, Зімбабве, Куба і КНДР.

За матерiалами: Корреспондент.biz
Comments