Уряд готовий відмовитися від закону про внутрішню торгівлю.

опубліковано 27 трав. 2013 р., 23:52 Столичний діловий портал
В уряді втомилися від багаторічної історії під назвою закон «Про внутрішню торгівлю».
У середу, 22 травня, Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов заявив, що його відомство готове відмовитися від ідеї прийняти єдиний документ у цій сфері. «Я думаю, що це була остання дискусія (на тему закону). Далі ми або представляємо проект єдиного закону, або будемо вносити поправки в окремі закони», - сказав він на розширеному засіданні парламентського комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики. Ідею точкових змін до вже існуюче законодавство комітет підтримав.
   Кабмін втомився боротися з потужним галузевим лобі. «Є три групи інтересів, які досить складно привести до спільного консенсусу. Це споживачі, виробники, і це підприємства сфери торгівлі, особливо великі роздрібні мережі. У мене склалося враження, що вони ніколи не підтримають цей закон », - пояснив свою позицію Прасолов.

 

Зайва ланка
   Завдання закону про внутрішню торгівлю - врегулювати відносини між групами, про які говорив Прасолов, і державою. Робота над документом з різною інтенсивністю тривала з 1999 року. Плід багаторічних зусиль у вигляді готового законопроекту Кабмін вносив до Ради минулого скликання, але після завершення її повноважень документ відкликали.
   Новий проект закону Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив МЕРТ допрацювати до кінця травня. Але, як і всі попередні версії, він наткнувся на запеклий опір зацікавлених сторін - рітейлерів, ринків, виробників і т.д. Основні спірні моменти документа - це право місцевої влади визначати місця розміщення магазинів, розширення повноважень з перевірки торговців держорганами та скорочені строки оплати за поставлені товари. «Цей документ не вирішує існуючих проблем ринку, зате створює нові», - підкреслює генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко.
   Ідея відмовитися від єдиного закону народилася в Раді підприємців при Кабміні. Проаналізувавши проект закону, підготовлений МЕРТ, в раді зрозуміли, що документ не дає відповідей на більшість питань, які стоять перед галуззю, розповідає директор з питань розвитку зв'язків з урядовими структурами «Мetro Cash & Carry Україна» Петро Кабан.
   Вирішувати проблему точково, а не єдиним законом, хоче не тільки бізнес, а й депутати. «Досвід Європейського союзу і Росії показав, що цей закон не потрібен. Потрібно просто вносити окремі зміни до господарського кодексу, галузеві документи, і розробити закон про ринки », - вважає Голова парламентського комітету з питань підприємництва Олександра Кужель. 22 травня її комітет підтримав ідею Прасолова і не став приймати за основу представлену концепцію закону про внутрішню торгівлю. Натомість депутати вирішили звернутися до прем'єр-міністра з пропозицією створити робочу групу щодо законодавчого регулювання сфери торгівлі. Вона і повинна буде зайнятися точкової доопрацюванням законодавства.

 

План «Б»
   Святкувати перемогу супротивникам єдиного закону рано. Вирішувати, чи потрібен він, буде Прем'єр-міністр Микола Азаров, який наполягає на зведеному нормативному акті.
   Але навіть якщо від ідеї єдиного закону відмовляться, ризики для бізнесу залишаються. Норми, які влада не змогла прийняти пакетом, чиновники можуть спробувати провести у вигляді правок до великого числа працюючих законів. «Думаю, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі може піти шляхом дроблення своїх бажань на різні проекти», - припускає перший заступник голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Оксана Продан. Якщо так станеться, відстежити всі зміни буде складно.
   Кужель вважає, що цього боятися не варто. «Подивіться на Податковий кодекс: протягом трьох місяців після його прийняття до нього змогли внести близько сотні змін. Тому, якщо навіть бізнес доб'ється прийнятного для себе єдиного закону про внутрішню торгівлю, не варто сподіватися, що він стане гарантією його прав », - прогнозує депутат.

Джерело: forbes.ua

Comments