Українські розробники вийшли у фінал престижного конкурсу IT-інновацій - DW

опубліковано 24 груд. 2012 р., 04:53 Столичний діловий портал
Креативним проектом українських розробників у галузі енергозбереження зацікавилося журі престижного конкурсу IT-інновацій CODE_n13. Розробку українців покажуть на найбільшій у світі галузевій виставці СеВІТ.

Перехід на альтернативні джерела енергії та захист довкілля – над цими темами ламають карки політики й бізнесмени. Оригінальні ідеї користуються попитом, їх шукають на міжнародних виставках і конкурсах. Цьогоріч українська філія російської ІТ-компанії "Luxoft" стала фіналісткою конкурсу інновацій CODE_n13, який відбувається в рамках найбільшої у світі виставки цифрових технологій CeBIT.

Мета конкурсу CODE_n13 – знайти нові бізнес-моделі для енергозбереження й заощадження. Наприкінці грудня із сотень компаній обрали п'ятдесят фіналістів. 7 березня 2013 року в Ганновері назвуть двох переможців.

Найбільше фіналістів конкурсу "родом" із Німеччини. Це не дивно, бо тут серйозно переймаються питаннями енергозаощадження. "Креативні рішення необхідні просто нині. Німеччина з міжнародними ініціативами на кшталт конкурсу CODE_n13 належить до інноваційних лідерів", - вважає Франк Першманн, керівник акціонерного товариства Deutsche Messe, яке організовує виставку. Прикметно, що на конкурсі шукають "юні таланти" - компанії, засновані не раніше 2006 року.

Задніх не пасуть

Українці потрапили до числа фіналістів уперше. Українська філія компанії "Luxoft", заснована у 2005 році, створює програмне забезпечення та виступає на конкурсі з проектом DMFusion. Це система, що знижує енергоспоживання у критичні дні – дуже спекотні або холодні. Вона аналізує дані про обсяги споживання електроенергії й автоматично перемикає обладнання у потрібний режим. Так можна зберегти гроші підприємства, споживачів та дороге устаткування, розповів Deutsche Welle заступник голови компанії з технологічної стратегії Василь Суворов.

"Зменшення витрат на системи управління енергопідприємствами, обробка великих потоків даних, візуалізація та прийняття рішень на основі цих даних – проблеми, які хвилюють усі без винятку компанії на ринку. Перемога здійме хвилю цікавості до Luxoft як бізнес-партнера, а отже, й до українських розробників, аналітиків та інженерів енергосистем у цілому", - зазначив Суворов.

Утілювати проекти й шукати клієнтів – клопіт самих компаній. Та в Luxoft кажуть, що вже сам конкурс і можливість показати новацію на виставці – це значна допомога з боку організаторів.

Авто-гібриди та розумні помешкання

Гостям на виставці в Ганновері буде на що подивитися. Наприклад, покрутити педалі "ЕЛЬФА" – авто, що приводиться в рух ногами, а також завдяки сонячним батареям. Чи залізти у "Volocopter" – перший у світі електричний гелікоптер. Власникам екотранспорту можна зареєструватися у спеціальній соцмережі, щоб знати, де найближча "заправка". А тим, хто не проти ділити авто з іншими людьми за принципом так званого каршерингу, іспанська компанія пропонує міську транспортну мережу "Скайбус". Суть у тому, щоб через інтернет шукати попутників у різних напрямках. І час заощадиться, і корків на дорогах поменшає.

На виставці можна буде також дізнатися про останні ноу-хау у сфері "розумних будинків". Конкурсанти CODE_n13 представлять веб-програми і прилади, що рахують спожитий струм та воду і допомагають їх економити. Наприклад, PICOWatt – безпровідний штекер, який вимірює, скільки енергії споживають хатні електроприлади, і підкаже, як заощадити. Чи алжирське ноу-хау "сучасна стіна" – будматеріал для стін і даху із вбудованими освітлювальними елементами та кліматичним контролем. Або інтернет-сайти для пошуку вигідних тарифів у Європі. 

Чи приживуться всі ці амбіційні проекти на ринку, покаже час. "Перехід на альтернативні джерела енергії надає ІТ-компаніям великі шанси. Однак самі лише цікаві ІТ-рішення не приносять підприємницького успіху, - зауважив у повідомленні для преси Ґергард Мюллер, представник компанії Ernst&Young, одного з організаторів конкурсу CODE_n13. - Необхідно скласти переконливий і продуманий бізнес-план. Наші фіналісти поєднують технології та бізнес-ідеї й тому мають шанси закріпити свої інновації на ринку".

Джерело Українська служба DW


Comments