Українці готові інвестувати від $ 5 до $ 30 тисяч в «розумні будинки»

опубліковано 11 вер. 2012 р., 23:58 Столичний діловий портал   [ оновлено 11 вер. 2012 р., 23:59 ]

Однак термін окупності інтелектуальної системи досить великий — до 5 років.

В Україні з кожним роком зростає кількість охочих встановити в квартирі або будинку систему «розумний будинок», повідомляється в прес-релізі компанії Archproekt. Сьогодні цю систему встановлює кожна десята людина, що вирішила зробити ремонт свого житла.

«Система автоматизації«розумний будинок» давно широко використовується за кордоном, в Україні установка інтелектуальних систем поки тільки набирає обертів. При цьому якщо раніше такі системи встановлювали в основному заможні українці, щоб підкреслити статус, то сьогодні до них приєдналися і представники середнього класу з метою економії енергоресурсів», — говорить Ганна Іскіердо, директор компанії.

За її словами, серед українців найпопулярнішими функціями є управління освітленням і вентиляцією, підігрівом підлоги, жалюзі і шторами, охоронною і пожежною сигналізацією. Тільки невелика частина українців готові платити за повний дистанційний контроль всієї домашньої техніки та комунальної інфраструктури.

Експерт зазначає, що на облаштування житлового простору інтелектуальними системами українці в середньому готові витратити до $ 30 тис. При цьому термін окупності системи досить великий — до 5 років.

«В цілому установка системи вимагає раціонального проектування, оскільки необхідно ретельно спланувати місця розміщення меблів, побутової техніки. Необхідне чітке визначення кількості та місць розташування панелей управління «розумним будинком», розеток, датчиків, відеокамер і т.д.», — резюмує експерт.

ВКурсе

Comments