Україна зайняла четверте місце з кінця в рейтингу фінансового розвитку

опубліковано 1 лист. 2012 р., 08:38 Столичний діловий портал   [ оновлено 1 лист. 2012 р., 08:53 ]
Україна опустилася на п'ять позицій до 59-ї з 62-х країн в рейтингу фінансового розвитку, який склав Всесвітній Економічний Форум.

Зокрема, як свідчать дані рейтингу, Україна з показниками індексу фінансового розвитку 2,56 пункта виявилася на рівні Пакистану (2,61), який зайняв 58-е місце і Танзанії (2,55), що опинилася на 60-му місці.

При розрахунку індексу експерти ВЕФ враховували рівень розвитку соцінстітутів, бізнес-середовища, банківського сервісу, фінансових ринків, фінансової стабільності в країні і т.п.

Російська Федерація опинилася на 39-му місці, а останніми з 62-х країн стали Нігерія і Венесуела, чиї індекси 2,46 і 2,37 співставні з українським показником.

Перші шість країн рейтингу в новому рейтингу Всесвітнього економічного форуму залишилися незмінними - Гонконг, США, Великобританія, Сінгапур, Австралія та Канада.

Істотно зріс у рейтингу Кувейт, піднявшись з 28-го на 21-е місце. А ось Саудівська Аравія опустилася з 23 на 31-е місце.

Як відзначають укладачі рейтингу, фінансовий розвиток вимірює й аналізує фактори, що сприяють розвитку фінансових систем у ряді країн по всьому світу. Він спрямований на забезпечення всеосяжних засобів для країн, щоб порівнювати різні аспекти їх фінансових систем і встановити пріоритети для покращення.

Нагадаємо, що раніше Всесвітній економічний форум оприлюднив підсумковий рейтинг конкурентоспроможності країн, в якому Україна посіла 73 місце, піднявшись за рік на 9 позицій.

Comments