Україна стала економічним аутсайдером - Ъ

опубліковано 17 квіт. 2013 р., 02:36 Столичний діловий портал   [ оновлено 17 квіт. 2013 р., 02:38 ]
За даними Міжнародного економічного фонду, цього року Україну можна вважати економічним аутсайдером серед країн СНД і Східної Європи. Відповідно до останнього звіту World Economic Outlook, так погано йдуть справи тільки в Угорщині, а гірше - лише в Хорватії, пише Коммерсантъ-Украина в статті Всіх позаду.

Відповідно до огляду World Economic Outlook, оприлюдненого вчора МВФ, в поточному році цей показник складе 3,3%, тоді як раніше прогноз становив 3,5%. У 2012 році показник зростання світової економіки дорівнював 3,2%. Прогноз на 2014 рік поки залишився незмінним: зростання на 4%. У МВФ досі впевнені в поступовому одужанні світової економіки.

"Глобальні перспективи покращилися, але шлях до відновлення в розвинених економіках залишається тернистим. Економічна активність після слабкого старту року буде відновлюватися поступово, і цей процес очолять США", - йдеться в доповіді. Втім, прогноз для Сполучених Штатів також було скоректовано: раніше МВФ прогнозував зростання на 2,1%, тепер - лише на 1,9%. Втім, навіть такий прогноз не враховує ризиків секвестру бюджету. Цей крок може додатково зменшити зростання ВВП на 0,3 п.п. в 2013 році, а в разі продовження в 2014 році - ще на 0,2 п.п.

Нагадаємо, що погіршений прогноз і для єврозони. Замість падіння на 0,1% тепер очікується спад на 0,3%. Погіршення показника прогнозується в Греції (-4,2%), Португалії (-2,3%), Словенії (-2%), Іспанії (-1,6%), Італії (-1,5%) і навіть у Франції (-0,1%). У МВФ утрималися від прогнозування розвитку ситуації на Кіпрі.

КоммерсантЪ-Украина пише, що на цьому тлі корекція прогнозів для України виявилася однією з найбільш різких. Очікування фонду на 2013 рік були знижені з 3,4% до нуля (див. учорашній "КоммерсантЪ"). У 2014 році ВВП України зросте на 2,8%. А в середньому до 2018 року темпи зростання економік складуть скромні 3,5%.

Видання констатує, що з нульовим зростанням економіки Україна стала аутсайдером як серед країн СНД, так і в регіоні Східної Європи. Гірший прогноз лише для Хорватії (-0,2%), а нульове зростання очікується в Угорщині. Найвищі темпи зростання ВВП в регіоні очікуються в Киргизії (7,4%) і Грузії (6%).

За оцінками експертів, такий сильний вплив кризи на Україну пояснюється низькою конкурентоспроможністю її економіки, а також зволіканням влади в проведенні структурних реформ.

"Криза діє на всіх, але важко назвати ще країну, так сильно залежну від цін на енергоресурси. Крім того, наше виробництво зберігає низьку частку доданої вартості, а негативний інвестиційний клімат не дозволяє сподіватися на різке прискорення", - зазначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

А виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко додав, що Україні слід активізувати заходи щодо збільшення конкурентоспроможності нашого експорту, одночасно зайнявшись розвитком внутрішнього ринку.


Comments