Україна піднялася на дев'ять позицій у рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки

опубліковано 20 лист. 2012 р., 04:43 Столичний діловий портал   [ оновлено 20 лист. 2012 р., 04:44 ]
Україна піднялася на дев'ять позицій і посіла 73-е місце в Індексі глобальної конкурентоспроможності 2012 (Global Competitiveness Index, GCI) серед 144 країн, Київ утримує лідерство серед регіонів країни в цілому, але на останньому місці з ефективності державних інститутів.

Такі дані містяться в Звіті про конкурентоспроможність регіонів України 2012, підготовленому Фондом Ефективне управління (ФЕУ) за підтримки Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

"Ми стверджуємо, що є фактори в конкурентоспроможності, які стримують її (розвиток в Україні), це, перш за все, слабкі (державні) інститути", - сказав старший менеджер проектів ФЕУ та співавтор звіту Віталій Коваленко під час його презентації в Києві у вівторок .

За його словами, зокрема Київ за показником ефективності державних інститутів займає останнє, 27-е місце.

Серед факторів, які позитивно впливають на розвиток конкурентоспроможності в регіонах та Україні в цілому, Коваленко відзначив високий рівень технологічної готовності та впровадження інноваційних технологій, за якими першість належить столиці.

Згідно з даними ФЕУ, найбільша кількість промислових підприємств, що впроваджують інноваційні технології в країні, розташовані в Києві (98), найменше - у Севастополі (9).

"Нам здається, що впровадження і розвиток електронного уряду в Україні стало б дуже важливим чинником для розвитку конкурентоспроможності, не тільки для такої складової, як технологічна готовність, але й для всіх її складових", - сказав Коваленко.

За даними ФЕУ, опитування більше 2 тис. керівників компаній всіх галузей економіки показало, що найбільш проблемними чинниками для ведення бізнесу в Україні є нестабільність державної політики та неефективність держапарату, а також корупція. Крім того, керівники компаній відзначають "обтяжливість" податкового регулювання в країні.

Коваленко також додав, що "погані оцінки" щодо ефективності держінститутів, які отримує Київ протягом другого року поспіль, отримують і інші економічно розвинені регіони України.

За його словами, експерти пов'язують таку тенденцію з більш високими вимогами з боку представників бізнесу до держінститутів цих регіонів, адже щодо технологічної готовності та розвитку ринку ці області займають лідируючі позиції в регіональному рейтингу GCI.

За даними експертів, щодо таких складових конкурентоспроможності, як ефективність ринку праці, вища і початкова освіта, охорона здоров'я, всі регіони України отримали оцінки, вищі від середніх у світі.

Нагадаємо, нещодавно Україна опустилася на п'ять позицій до 59-ї з 62-х країн в рейтингу фінансового розвитку, який склав Всесвітній Економічний Форум.

Кореспондент

Comments