У другій сотні: Україна обійшла Росію у рейтингу умов для бізнесу

опубліковано 16 лист. 2012 р., 00:07 Столичний діловий портал
Україна визнана далеко не найкращою країною для ведення бізнесу. У новому рейтингу Forbes, який визначив найкращі для бізнесу країни, Україна зайняла 104-е місце з 141 країни, на одне місце обігнавши Росію.
Таким чином, Україна значно відстала від Литви (35-е місце), Польщі (38-е місце), Чехії (41-е місце), Грузії (50-е місце), Угорщини (60-е місце), Монголії (64 -я сходинка), Вірменії (77-е місце) та Молдови (92-я сходинка).

Тим не менш, за версією журналу Forbes, країні вдалося продемонструвати кращі умови для бізнесу, ніж Таджикистан (111-е місце), Аргентина (113-е місце) або ж Киргизія (124-е місце).

Найкращою для бізнесу завдяки прозорому і стабільному економічному клімату і стимулюванню підприємництва в нинішньому році стала Нова Зеландія. Розвиток технологій, свобода торгівлі та гарантії прав власності помістили на друге місце Данію, а Гонконг, чия економіка зараз є однією з найбільш зростаючих у світі, потрапив на третю сходинку.

Четвірку лідерів замикає Сінгапур, який потрапив у топ-20 країн за 10-й з 11-ти показників. Тим не менш, найбільшою проблемою країни все ще називають особисту свободу. Через погіршення показників у категорії Технології та іновації Канада цього року опустилася на 5-е місце.

Крім того, до десятки найкращих для бізнесу країн увійшли також Ірландія, Швеція, Норвегія, Фінляндія та Великобританія.

Варто відзначити, що для складання рейтингу було проаналізовано 141 країну за 11 різними показниками: майнові права, іновації, податки, технології, корупція, свобода (особиста, свобода торгівлі та грошова), бюрократія, захист прав інвесторів і продуктивність фондового ринку.

Від сотого місця Україну відокремлюють Лесото, Сенегал і Малаві.

Раніше повідомлялося, що компанія FutureBrand опублікувала глобальний рейтинг брендів країн, в якому Україна опинилася на 98-й позиції, розмістившись між Угандою і Ганою.

Comments