Руслан Крамаренко: «Якби Skype створили не в Естонії, а у Києві, то бюджет отримав би 575 млн. доларів»

опубліковано 13 лист. 2012 р., 23:44 Столичний діловий портал   [ оновлено 13 лист. 2012 р., 23:44 ]
Історія успіху може бути саме тією іскрою, яка стане стимулом для утворення підприємницького руху у Києві. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу «Made in Kyiv: Від аутсорсингу до власного продукту», що проводився у рамках інноваційного форуму «Kyiv City Open Doors».

«Програма Skype була розроблена в Естонії фінським підприємцем. Ця подія показала естонцям, що вони можуть створювати програмне забезпечення, здатне конкурувати на міжнародному рівні. Skype продали за 2,5 млрд. доларів, одночасно позначивши Естонію на IT-карті. А якби Skype створили не в Естонії, а у Києві, то бюджет отримав би 575 млн. доларів податку на прибуток тільки від угоди продажу, а українська молодь зрозуміла б, що може досягти успіху. У нас є такі приклади – це український стартап Viewdle, який минулого місяця придбала компанія Google», – зазначив заступник голови КМДА.

Руслан Крамаренко наголосив, що є низка супутніх факторів, які теж впливають на розвиток галузі. Зокрема, наявність ефективної інфраструктури, активна підтримка з боку держави, місцева IT-спільнота, яка мешкає у країні, мережа міжнародної підтримки та відкриття R&D офісів.

«Міжнародна комерційна мережа повинна бути створена для продажу місцевого досвіду, компаній і стартапів на головних ринках: США, Європа, Росія, Азія. Для цього потрібно систематично запрошувати IT-делегації в Україну з метою ознайомлення з місцевими компаніями, стартапами, наповнення інвестиційних фондів. У квітні на інноваційний форум «Kyiv City Open Doors» приїхали 13 керівників найбільших венчурних фондів Кремнієвої долини. Половина з них виявили бажання співпрацювати далі. Якщо такі візити будуть регулярними, а ми так і плануємо, вже за пару років зарубіжний венчурний капітал буде інвестувати в українські стартапи. Але для цього потрібно, щоб таких стартапів було багато», – пояснив Руслан Крамаренко.

При цьому він наголосив, що аутсорсер та стартапер – це різні учасники ринку, і місту більше цікаві фахівців другого типу – ті, які можуть генерувати ідеї і розвивати свій бізнес.

«Сьогодні українські ІТ-фахівці переважно працюють на аутсорсингу, надаючи послуги з розробки програмного забезпечення іншим юридичним особам, необов’язково українським. Для якісного ж розвитку галузі, я вважаю, що міжнародні компанії повинні приходити сюди. Нам треба відкривати R&D офіси, коли замовник і виконавець є де-факто однією компанією. Коли американська компанія відкриє офіс в Києві і буде вести тут розробку для своїх потреб, це вже буде зовсім інший рівень фахівців», – зазначив Руслан Крамаренко.

Зазначимо, у круглому столі «Made in Kyiv: Від аутсорсингу до власного продукту» також взяли участь засновник компаній «Інком» та «Датагруп» Олександр Кардаков, віце-президент інноваційного парку Bionic Hill Віктор Галасюк, представники провідних бізнес-інкубаторів та автори найбільш успішних українських стартапів.
Comments